Sobiq vazir Aziz Voitov ishi 7 oydan beri birinchi instansiya sudida ko‘rilmoqda
Kecha, 18 mart kuni Inson huquqlari “Ezgulik” jamiyati raisi Abdurahmon Tashanov Jinoyat ishlari bo‘yicha Toshkent shahar sudida sobiq qishloq xo‘jalik vaziri Aziz Voitov ishi yuzasidan appelyatsiya sudi boshlanganini ma’lum qildi.
QALAMPIR.UZ birinchi instansiya sud hukmi bilan tanishish maqsadida Oliy sud matbuot kotibi Aziz Obidov bilan bog‘landi. Oliy sud vakilining aytishicha, bu noto‘g‘ri ma’lumot.
Ma’lumot uchun, Aziz Voitov Jinoyat kodeksining 167-moddasi (o‘zlashtirish yoki rastrata yo‘li bilan talon-toroj qilish) 3-qismi “a”, “v” bandi, 205-moddasi (hokimiyat yoki mansab vakolatini suiiste’mol qilish) 2-qismi “a” bandi, 206-moddasi (hokimiyat yoki mansab vakolati doirasidan chetga chiqish) 2-qismi “a” bandi, 209-modda (mansab soxtakorligi) 2-qismi “a” bandida nazarda tutilgan jinoyatlarni sodir etganlikda ayblanmoqda.