“Galatasaroy” Abbos Fayzullayevni “nishonga oldi”
O‘zbekiston milliy terma jamoasi va Moskvaning SSKA klubi yarim himoyachisi Abbos Fayzullayevga Turkiyaning nomdor klublaridan biri “Galatasaroy” qiziqish bildirmoqda. Bu haqda “Markaj News” nashri xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, “Galatasaroy” Fayzullayev transferi bo‘yicha jiddiy qiziqish bilan chiqqan. Turk klubi hozirda o‘zbekistonlik futbolchining atrofidagi vaziyatni kuzatib turibdi.
Qayd etish kerak, 21 yoshli futbolchi ushbu mavsumda SSKAning muhim futbolchilaridan biri bo‘libgina qolmay, O‘zbekiston milliy terma jamoasi safida ham asosiy o‘yinchilardan biriga aylangan.
Ma’lumot o‘rnida, Fayzullayev Moskva klubi safiga 2023 yilda kelib qo‘shilgan va jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning yoziga qadar mo‘ljallangan. Futbolchining narxi “Transfermarkt” portalida 8 million yevroga baholangan.