Prezident O‘zbekiston mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan 250 dan ortiq kishini mukofotladi

Jamiyat 14791
image

Bugun, 24 avgust kuni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida” farmon imzoladi. 

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

“Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, xalqimiz ma’naviyatini yuksaltirish ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, o‘zining yorqin iste’dodi, serqirra ijodi, samarali ilmiy-amaliy faoliyati bilan mamlakatimizning ilm-fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat va san’at sohalarini rivojlantirish, yoshlarimizni ona yurtga muhabbat va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi katta xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin: 

«O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi» faxriy unvoni 

Axmedov Babomurot Jurayevich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Astronomiya institutining nazariy astrofizika bo‘limi mudiri 

Sagdullayev Shamansur Shaxsaidovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining O‘simlik moddalari kimyosi instituti direktori

«O‘zbekiston Respublikasi xalq yozuvchisi» faxriy unvoni 

Karimov Kenes Aytmuratovich    -    Qoraqalpog‘iston Yozuvchilar uyushmasi raisi

Sultonov Isajon Abduraimovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

«O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti» faxriy unvoni 

Axmedov Elmurod G‘anisherovich    -    O‘zbek milliy maqom san’ati markazining Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

Ashiraliyev Furqatbek  Davron o‘g‘li    -    O‘zbek milliy maqom san’ati markazining Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

Piyazov Jenisbek Burkitovich    -    O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist, opera xonandasi

«O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi» faxriy unvoni 

Axmedov Boyqo‘chqor Shodiyevich    -    Qarshi tumanidagi 7-bolalar musiqa va san’at maktabining baxshichilik to‘garagi rahbari, baxshi, Qashqadaryo viloyati

«O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi» faxriy unvoni 

Baltabayev Tayir Ilyasovich    -    O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, miniatyurachi rassom

«O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi» faxriy unvoni 

Ablakulov Nu’mon Maxkamovich    -    Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kulol, Samarqand viloyati

Narzullayev Abdulla Ibodullayevich    -    Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kulol, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist» faxriy unvoni 

Arabov Ilyos Ismatovich    -    Yunus Rajabiy nomidagi o‘zbek milliy musiqa san’ati institutining maqom cholg‘u ijrochiligi kafedrasi mudiri

Isroilova Xuriyat Ismagilovna    -    Qashqadaryo viloyati musiqali drama teatrining birinchi toifali vokal artisti

Tashpulatov Xamid Artikbayevich    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Shamurotova Mohichehra Abdinabiyevna    -    Yunus Rajabiy nomidagi o‘zbek milliy musiqa san’ati institutining maqom xonandaligi kafedrasi o‘qituvchisi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni 

Axmedov Muxammat-Ali    -    Xalqaro Amir Temur jamg‘armasi raisi, yozuvchi

Ibragimov Oqilxon Akbarovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining San’atshunoslik ilmiy-tadqiqot instituti bo‘lim mudiri

Iskandarova Sharifa Madaliyevna    -    Farg‘ona davlat universitetining o‘zbek tilshunosligi kafedrasi professori, Farg‘ona viloyati 

Isoqov To‘lagan O‘lmasovich    -    O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i

Matxalikov Ismoiljon Ikromjonovich    -    Respublika olimpiya zaxiralari kollejining gandbol bo‘yicha murabbiysi

Rizayev Shuxratulla Tursunovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Kinematografiya agentligi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari 

Sirojiddinov Shuhrat Samariddinovich    -    Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti rektori 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi» faxriy unvoni 

Isomutdinov Zuxridin Nizamutdinovich     -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos

Madraimov Abdumajid Abduraimovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Temuriylar tarixi davlat muzeyi bo‘lim mudiri

Mo‘minova Zulfiya Mardonovna    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir 

Namuratov Eshbek Kungirovich    -    Bulung‘ur tumani madaniyat bo‘limiga qarashli «Chavqi» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Samarqand viloyati

Nizanov Muratbay    -    Qoraqalpog‘iston Respublikasi «Bilim» nashriyoti direktori, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

Norxo‘razov Kurbon    -    O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, haykaltarosh

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi» faxriy unvoni 

Kurbanov Xoltura Absatovich    -    Surxondaryo viloyati ftiziatriya va pulmonologiya markazining jarrohlik bo‘limi mudiri

Tuxtanazarova Gulnora Maxmadjonovna    -    Toshkent viloyati psixofizik rivojlanishi buzilgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan bolalar uyi bosh shifokori

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni 

Ergashev Abdikamol Xasanovich    -    Chiroqchi tumanidagi 1-bolalar va o‘smirlar sport maktabi shaxmat murabbiysi, Qashqadaryo viloyati

 

Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma’naviyatini yuksaltirish, ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, adabiyot, san’at, jismoniy tarbiya va sport sohalari hamda ommaviy axborot vositalarini rivojlantirishdagi alohida xizmatlari, yurtimiz taraqqiyotini ta’minlash, jamiyatda tinchlik va ijtimoiy-ma’naviy barqarorlikni mustahkamlash, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalashga qo‘shgan katta hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi faolligi uchun quyidagilar mukofotlansin:


«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Akbarov Xabibulla Asatovich    -    Toshkent davlat texnika universiteti professori

Ayapov Sharapatdin    -    Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Qoraqalpog‘iston bo‘limi yetakchi mutaxassisi

Muminov Tesha Xusainovich    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Raximova Mukambar Xakimovna    -    «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasining dublyaj bo‘limi badiiy rahbari

Safarov Firidon Sattarovich    -    Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri sahnalashtiruvchi rejissyori

Usmanov Timurbek    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Ion-plazma va lazer texnologiyalari instituti laboratoriya mudiri 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abdukunduzov Muxamadali    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Adilov Baxodir Kamilovich    -    «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi direktori

Azimova Arzu Nishanovna    -    O‘zbekiston davlat konservatoriyasining musiqa nazariyasi kafedrasi professori 

Azimova Shaxnoz Sadikovna    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining O‘simlik moddalari kimyosi instituti laboratoriya mudiri

Ziyamuxamedova Yodgor Saidjonovna    -    O‘zbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri oliy toifali artisti

Ibodinov Alisher Umarovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, Farg‘ona viloyati

Isayev Rixsi     -    Toshkent axborot texnologiyalari universitetining telekommunikatsiya injiniringi kafedrasi professori

Ismailova Shoxida Gaparovna    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Ismoilov Abduraxim Isroilovich    -    O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining ovoz rejissyorligi va operatorlik mahorati kafedrasi professori

Karimov Rustam Karimovich    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Quryazov Mansur Shavkatovich    -    Xonqa tumanidagi «Jayhun» xalq qo‘g‘irchoq teatri rejissyori, Xorazm viloyati

Majidov Qahramon Xalimovich    -    Buxoro muhandislik-texnologiya institutining oziq-ovqat texnologiyasi kafedrasi professori

Mamatov Farmon Murtozevich    -    Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining Qarshi filiali umumtexnika fanlari kafedrasi professori, Qashqadaryo viloyati

Mansurova Manzuraxon    -    Qo‘qon davlat muzey-qo‘riqxonasi direktori, Farg‘ona viloyati 

Maxmudov Shuxrat Mansurovich    -    O‘zbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi a’zosi, kinorejissyor 

Muxamedov Gafurdjan Israilovich    -    Chirchiq davlat pedagogika instituti rektori

Muxiddinov Fatxiddin Fazliddinovich    -    Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi bo‘lim boshlig‘i 

Narmetov Ro‘zimboy    -    Shovot tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi «Avazxon» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, baxshi, Xorazm viloyati  

Naumchenko Tatyana Petrovna     -    Ohangaron shahridagi «Muruvvat» nogironlar uchun erkaklar internat uyi hamshirasi, Toshkent viloyati 

Ochilov Ergash Zakirovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti katta ilmiy xodimi

Pardayev Tuyma    -    Samarqand viloyati musiqali drama teatri yetakchi sahna ustasi

Pirmatov Sherzod Tursunovich    -    O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining vokal kafedrasi professori 

Saidov Sirojiddin Saloxovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi

Uzakova Karima Kabulovna    -    Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri baletmeysteri

Ulukova Muxtaram Mamatxanovna    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Umarova Faridaxon Jo‘rayevna    -    O‘zbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Urinbayev Kamoliddin Turdimuratovich    -    O‘zbekiston davlat konservatoriyasi rektori

Xolikov Rashid Turgunovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi  xonandasi

Shadmanov Suleyman Nurullayevich    -    Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri bosh xormeysteri

Shukurov Jo‘raqul Tilavovich    -    O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining milliy qo‘shiqchilik kafedrasi professori

«Do‘stlik» ordeni bilan

Abdukarimov Abdusattor    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Genomika va bioinformatika markazi bosh ilmiy xodimi

Adashev Radjab Xalimovich    -    O‘zbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi a’zosi, kinoaktyor

Azizov Toxtamurat Xalmaximetovich    -    erkin ijodkor, badiiy so‘z ustasi

Ashurov Nigmat Rustamovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Polimerlar kimyosi va fizikasi instituti laboratoriya mudiri

Bayboboyev Nabijon Gulomovich    -    Namangan muhandislik-qurilish institutining transport logistikasi va xizmatlar sohasi kafedrasi professori, Namangan viloyati 

Bekimmetov Umidjan Tajimurotovich    -    Xorazm Ma’mun akademiyasi tayanch doktoranti, Xorazm viloyati 

Vaskiv Natalya Ivanovna    -    Quvasoy shahar tibbiyot birlashmasining ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi shifokor-infeksionisti, Farg‘ona viloyati

Jumaniyazova Gulsara Karajanovna    -    Berdaq nomidagi qoraqalpoq davlat musiqali teatri vokal artisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jo‘rayev Zafar Botirovich    -    Andijon mashinasozlik institutining innovatsion ta’lim texnologiyalari bo‘limi professori, Andijon viloyati 

Ibatulina Amina Afraimovna    -    O‘zbekiston davlat satira teatrining oliy toifali drama artisti

Islomkulov Memankul    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, tarjimon

Ismailova Gulnoraxon Alijonovna    -    Andijon viloyati axborot-kutubxona markazi direktori

Israilov Shukurulla Axmadkulovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi badiiy so‘z ustasi

Kadirov Batir Raxmankulovich    -    M.Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining Toshkent shahridagi filiali psixologiya kafedrasi professori

Karimov Shukrilla Xamidillayevich    -    O‘zbekiston xokkey federatsiyasi bosh kotibi

Karimova Natalya Ermanovna    -    Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining Xitoy tarixi, madaniyati, siyosati va iqtisodiyoti kafedrasi professori 

Kartayev Anvar Rashidovich    -    O‘zbekiston davlat yoshlar teatri aktyori

Komilov Rovshanjon Raximovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Laqayev Saidaxmat Norjigitovich    -    Samarqand davlat universitetining matematik fizika va funksional analiz kafedrasi mudiri

Maripova Moxinissa Ulkanovna    -    Pop tumanidagi «Muruvvat» nogironlar uchun erkaklar internat uyi direktori, Namangan viloyati 

Mirzayeva Muborak Gayratovna    -    Toshkent shahridagi «Sabo» milliy raqs ansambli badiiy rahbari

Muradova Saodat G‘aniyevna     -    Ishtixon tumanidagi 3-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Samarqand viloyati 

Mustayev Kamol Turonovich    -    «Ipak yo‘li» turizm xalqaro universitetining kompleks turizm tadqiqotlari kafedrasi dotsenti, Samarqand viloyati 

Nazarova Elvira Narimanovna    -    Toshkent shahridagi Puchon universitetining maktabgacha ta’lim kafedrasi mudiri

Ovchinnikova Olga Danilovna    -    O‘zbekiston davlat akademik rus drama teatri aktyori

Olimov Kosim    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Fizika-texnika instituti laboratoriya mudiri 

Ostonov Ravshan Ramazonovich    -    Qiziltepa tumanidagi «Vang‘ozi» folklor-etnografik xalq havaskorlik jamoasi badiiy rahbari, Navoiy viloyati

Otambetov Oralbay Najimatdinovich    -    Nukus ixtisoslashtirilgan madaniyat maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Otaxonov Olim Qobilovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, tarjimon

Pazildjanov  Jaxongir  Gayratovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Paxratdinov Ajiniyaz Sharapatdinovich    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘linmasi badiiy rahbari

Rastrigin Vyacheslav Vasilevich    -    Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi triatlon bo‘yicha murabbiysi

Raxmatullayeva Yokutxon Tursunbayevna    -    Namangan shahar madaniyat bo‘limining «Yor-yor» folklor xalq jamoasi badiiy rahbari, Namangan viloyati 

Raximov Xurram    -    O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining nemis tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi dotsenti 

Ruziyev Chorsham Yuldashevich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Savatyugin Oleg Mixaylovich    -    Sport o‘yinlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining badminton bo‘yicha bosh murabbiysi

Sagdullayev Rustam Abdullayevich    -    O‘zbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi a’zosi, kinoaktyor

Saidov Aziz Djurayevich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Salixova Natalya Vladimirovna    -    O‘zbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri sahnalashtiruvchi rejissyori

Salomov Shodmonqul Jumayevich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Suropova To‘xtaxon Ibragimovna    -    O‘zbekiston davlat drama teatri drama artisti

Teregulov Rinat Ravilovich    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasining B.Zokirov nomidagi estrada-simfonik orkestri oliy toifali artisti

Umarova Xidoyatxon Mo‘minovna    -    Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, do‘ppido‘z, Farg‘ona viloyati 

Fayazov Kudratillo Sadridinovich    -    Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetining tabiiy-matematika fanlari kafedrasi professori

Xadjayev A’lo Maksumovich    -    O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi a’zosi 

Xalbutayev Nadirjon Januzakovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisining birinchi o‘rinbosari

Xamidov Bosit Nabiyevich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Umumiy va noorganik kimyo instituti laboratoriya mudiri

Xanimqulov Aliqul Jo‘liyevich    -    O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi a’zosi, Sirdaryo viloyati 

Xegay Tatyana Rudolfovna    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Immunologiya va inson genomikasi instituti laboratoriya mudiri  

Xujayev Saidaxmad    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Yadro fizikasi instituti laboratoriya mudiri 

Setsura Galina Afanasevna    -    Nukus shahridagi 37-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Chutanova Gulnora Fozilovna    -    Nurota tumanidagi «Muruvvat» nogironlar uchun erkaklar internat uyi enagasi, Navoiy viloyati 

Sherayev Mamasidik Qamchiboyevich    -    Marg‘ilon shahar musiqali maqom teatri oliy toifali drama artisti, Farg‘ona viloyati

Shtern Vladimir Aronovich    -    O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar kengashi a’zosi

Erbutayeva Ugiloy Suyunovna    -    Guliston davlat universitetining Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi direktori, Sirdaryo viloyati 

Yuldashev Bobur Baxadirovich    -    «Diydor» yoshlar eksperimental teatr-studiyasi» davlat muassasasi badiiy rahbari

Yuldashev Valeriy Muratovich    -    O‘zbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri aktyori

I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Abdullayev Farxod Badalovich    -    O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Bobajonov Bog‘ibek Sharipovich     -    Xonqa tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktori, Xorazm viloyati 

Mamagiyazova Oynisa    -    Bo‘stonliq tumani tibbiyot birlashmasining ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi pediatri, Toshkent viloyati

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Axmedov Anvarjon Xomidovich    -    Sportning yakka kurash turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi ot sporti bo‘yicha bosh murabbiysi

Axmedov Nurmaxamat Xolmatovich    -    Yunusobod tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri

Babaxanova Nargiza Nusratullayevna    -    Respublika ixtisoslashtirilgan Gematologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining 1-bolalar gematologiya bo‘limi mudiri 

Bekbosinova Perdegul Keulimjayevna    -    Qorao‘zak tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam bo‘limi bolalar shifokori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Botirova Gulandam Shakirovna    -    Tuproqqal’a tumani tibbiyot birlashmasining ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi shifokori, Xorazm viloyati 

Djalilova Tursunoy Sharifovna    -    Buloqboshi tumanidagi 21-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Andijon viloyati

Durdiyeva Raximajon    -    Urganch tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Xorazm viloyati

Zaylobov Laziz Turg‘unovich    -    Toshkent pediatriya tibbiyot institutining akademik litseyi kimyo fani o‘qituvchisi

Ibragimova Munavvara Ibragimovna    -    «Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Buxoro viloyati hududiy filiali hamshirasi

Kazakov Allayar Radjapovich    -    Qoraqalpoq davlat universitetining jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi kafedrasi dotsenti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Karabayev Kamaljan     -    Farg‘ona viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasining davolash-profilaktika, sog‘lomlashtirish ishlarini tashkil etish bo‘limi bosh mutaxassisi

Mamanova Umida Ilxomjonovna    -    Toshkent shahridagi 21-Mehribonlik uyi direktori 

Mamatkulova Nasiba Alibayevna    -    Jarqo‘rg‘on tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Matkarimov Toshpo‘lat Qarshiboyevich    -    Ohangaron shahridagi «Qurama» folklor-etnografik xalq ansambli rahbari, Toshkent viloyati

Mirzayeva Raxbar Mamadjanovna    -    Qo‘qon shahridagi 12-Mehribonlik uyi direktori, Farg‘ona viloyati 

Oripova Bibisara    -    Samarqand viloyati «Rahmdillik» jamiyati rahbari

Xolmatova Dilfuza Xolboboyevna    -    Sariosiyo tumanidagi «Muruvvat» nogironlar uchun ayollar internat uyi enagasi, Surxondaryo viloyati 

Xusanboyeva Lolaxon Kobulovna    -    Jizzax viloyati xalq ta’limi boshqarmasiga qarashli zaif eshituvchi bolalar maxsus maktab-internati o‘qituvchisi

Yafarov Shamil Gazisovich    -    O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar kengashi a’zosi

I darajali «Salomatlik» ordeni

Baxritdinov Fazlitdin Shamsitdinovich    -    Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi shifokor-transplantologi

Narzullayeva Guzal Normuradovna     -    Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 7-oilaviy poliklinika bosh shifokori, Toshkent shahri

Subxankulov Islam Subxankulovich    -    mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Ubaydullayev G‘aybulla    -    Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali xirurgiya bo‘limi mudiri, Jizzax viloyati

Sharipova Iroda Pulatovna    -    Tibbiyot bosh boshqarmasining 1-markaziy konsultativ-diagnostika poliklinikasi shifokor-infeksionisti

Ergashev Berdikul Jurakulovich    -    Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Ergash ota» xususiy tibbiyot markazi bosh shifokori, Samarqand viloyati

II darajali «Salomatlik» ordeni

Abdullayeva Muattarxon Ilesovna    -    Yashnobod tumani tibbiyot birlashmasi bosh shifokori, Toshkent shahri

Abidov Nodir Shukurovich    -    Tibbiyot bosh boshqarmasining 1-markaziy klinik shifoxonasi kompyuter tomografiya bo‘limi shifokori

Axmedov Anvar Mixmonovich    -    O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining sanator-kurortlar boshqarmasi boshlig‘i

Boboyev Alisher Shukrullayevich    -    Kitob tumanidagi «Salomatlik akademiyasi» xususiy klinikasi rahbari, Qashqadaryo viloyati 

Boltayev Alimardon    -    Jizzax viloyati onkologiya dispanserining xirurgiya bo‘limi mudiri

Gafner Natalya Vladimirovna    -    Respublika ixtisoslashtirilgan ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi shifokor-pulmonologi

Dusanov Djo‘raqul Naraliyevich    -    Zarbdor tumani ko‘p tarmoqli markaziy shifoxonasining shifokor-infeksionisti, Jizzax viloyati

Ibadov Ravshan Aliyevich    -    Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi reanimatsiya va intensiv terapiya bo‘limi mudiri

Mo‘minov Abdisalim Nuritdinovich    -    Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Qashqadaryo filiali bo‘lim mudiri

Muminov Kobiljon Nurmatovich    -    Baliqchi tumani tibbiyot birlashmasining 13-qishloq oilaviy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Andijon viloyati 

Musinova Sanovar Yusufovna    -    Tibbiyot bosh boshqarmasi 2-markaziy klinik shifoxonasi bosh shifokorining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

Mustafayev Tojiddin Qurbonovich    -    Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining bolalar onkologiyasi jarrohligi bo‘limi mudiri

Nasirova Rano Raximovna    -    Chilonzor tumani tibbiyot birlashmasining markaziy ko‘p tarmoqli poliklinikasi mudiri, Toshkent shahri

Raximova Olima Aminovna    -    Samarqand viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining anesteziologiya va reanimatsiya bo‘limi shifokori

Saparov Kutfiddin Mamarasulovich    -    Xatirchi tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam bo‘limi mudiri, Navoiy viloyati

Togayev Rajab Egamberdiyevich    -    Qashqadaryo viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining gematologiya bo‘limi shifokori

Turdiyeva Niso Sayitkulovna    -    Samarqand viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining kardioxirurgiya bo‘limi shifokor-kardioxirurgi

Umarov Abbos Kazimdjanovich    -    Shayxontohur tumanidagi «To‘rtinchi stomatologik poliklinika» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

Urunbayev Sundr Davlatovich    -    Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining  Sirdaryo filiali direktori

Xakimov Begali Bobokulovich    -    Koronavirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni davolashga mo‘ljallangan maxsus «2-Zangiota» shifoxonasi reanimatsiya bo‘limi mudiri

Xasanov Saidakram Askarovich    -    Toshkent pediatriya tibbiyot instituti otorinolaringologiya kafedrasi professori

«Sog‘lom turmush» medali bilan

Baymuratova Jamila Abdijaliyevna    -    Olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha 

Nukus oliy sport mahorati maktabining basketbol bo‘yicha murabbiysi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Baltabayev Rasul Tuxtabayevich    -    Ellikqal’a tumani bolalar va o‘smirlar sport maktabining sambo kurashi bo‘yicha murabbiysi

Gayupov Anarkul Satimbekovich    -    Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi tog‘ chang‘isi bo‘yicha murabbiysi

Mirzaxalov Ilxomjon Erkinovich    -    Chust tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabi uslubchisi, Namangan viloyati

Normurodova Inobat Kodirovna     -    O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston» teleradiokanali» davlat muassasasi siyosiy sharhlovchisi

Olennikova Faina Mixaylovna    -    «Bunyodkor» stadioni qoshidagi velosport to‘garagi faxriy a’zosi, Toshkent shahri

Pardayeva Marhabo Davlatovna    -    Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Buxoro viloyati bo‘limi rahbari 

Primova Sanam Jumiyozovna    -    Urganch olimpiya zaxiralari kollejining voleybol bo‘yicha murabbiysi, Xorazm viloyati 

Rasulova Minojat Xashimovna     -    Farg‘ona tumanidagi «Kelajak avlod» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Saidxodjayev Sobirxodja Sultanxodjayevich    -    Farg‘ona viloyati sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktori

Xakimov Karim    -    faxriy velosportchi,  Farg‘ona viloyati

Yuldasheva Iroda Salaxutdinovna    -    Sergeli tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri

«Kelajak bunyodkori» medali bilan

Ayapov Salamat Baxiyevich    -    Qoraqalpoq davlat universitetining san’at kafedrasi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qurbonov Bekzod Nabiyevich    -    Ot sporti bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi sportchisi

Madraximova Dilorom Alisher qizi    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasining «Navbahor»  ashula va raqs ansambli birinchi toifali balet artisti

Meldebekov Akjol Meldebekovich    -    O‘zbekiston davlat konservatoriyasining estrada xonandaligi kafedrasi o‘qituvchisi

Po‘latov Laziz Azamat o‘g‘li    -    Respublika o‘smirlar oliy sport mahorati maktabining taekvondo bo‘yicha murabbiysi

Raxmanqulov Sardorbek Usmonovich    -    «Darakchi» gazetasi muxbiri

Ro‘zioxunov Alisher Anvar o‘g‘li    -    «Ijtimoiy-huquqiy media markazi» nodavlat notijorat tashkiloti muharriri, Toshkent shahri

Rustamova Dilafruz Ismoiljon qizi     -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Semenova Irina Muradovna    -    Shaxmat bo‘yicha O‘zbekiston ayollar terma jamoasi a’zosi

Tashkenbayeva Sabina Talat qizi    -    Gimnastika bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining badiiy gimnastika bo‘yicha sportchisi

Tursunxo‘jayev Saidakmalxo‘ja Saidmurodxo‘ja o‘g‘li    -    Toshkent shahridagi «Yoshlar ijod saroyi» nodavlat notijorat tashkilotining «Yoshlar milliy ansambli» badiiy rahbari, doirachi

Umarov Yorqinxo‘ja Aziz o‘g‘li     -    Toshkent shahridagi markaziy madaniyat saroyining opera studiyasi badiiy rahbari

«Shuhrat» medali bilan

Abdirimov Bekzod Muratbayevich    -    Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Xorazm viloyati bo‘limi rahbari

Abdugapparov Abdupattax Abdurazzakovich    -    O‘zbekiston davlat konservatoriyasining vokal va cholg‘u ijrochiligi pedagoglarini tayyorlash kafedrasi mudiri

Abdujabbarov Axmadjon Adiljanovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Astronomiya instituti bosh ilmiy xodimi

Abdulloyev Manuchexr Murodulloyevich    -    Sportning eshkak eshish turlari bo‘yicha respublika ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari bolalar va o‘smirlar sport maktabi akademik eshkak eshish bo‘yicha katta murabbiysi

Abduraxmanov Rasulbek Yuldashboyevich    -    Yunus Rajabiy nomidagi o‘zbek milliy musiqa san’ati institutining doston ijrochiligi kafedrasi jo‘rnavozi

Abduraxmanova Mexribon Dustmuratovna    -    Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining o‘zbek va rus tillari kafedrasi mudiri

Azizoxunov Avazbek Anvarbekovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi badiiy so‘z ustasi

Altman Kiril Zaminovich    -    Toshkent shahridagi «Kirill Altman» xususiy korxonasi rahbari, bloger

Askarov Zafar Turobovich    -    O‘zbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri rejissyori

Bakarov Normurat Mirzayevich    -    Termiz ixtisoslashtirilgan san’at maktabining xalq cholg‘ulari kafedrasi o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Bekova Mahkamtosh Kupaysinovna    -    Toshkent shahridagi Prezident maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi

Boybayeva Nurxon Abdukadirovna    -    Chust tumanidagi hunarmand-do‘ppido‘z, Namangan viloyati

Boqixanova Muyassar Mashrabxonovna    -    To‘raqo‘rg‘on tumanidagi Ishoqxon Ibrat nomidagi ijod maktabining o‘zbek tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

Giyasova Ugulxon Mamasharipovna    -    Namangan shahridagi «Saxovat» keksalar va nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun internat uyi xo‘jalik bekasi, Namangan viloyati

Gafurjonova Umida Maribjonovna    -    Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Andijon viloyati 

Djenaliyeva Roza Sheraliyevna     -    Yuqori Chirchiq tumanidagi «Baldirg‘an bobe» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi rahbari, Toshkent viloyati 

Do‘stov Asliddin Fazliddinovich    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasi xonandasi

Jabbarova Dilyaram Mirzamaxmudovna    -    Andijon tumanidagi 7-musiqaga ixtisoslashtirilgan maktab-internati chang sinfi o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

Jumayev Shonazar Ravshanovich    -    Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, yog‘och o‘ymakor ustasi, Buxoro viloyati

Jumanyazova Guzal Azamatovna     -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Jo‘rayev Shohjahon Sherali o‘g‘li    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Ziyadov Xurshid Fayzullayevich    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Sirdaryo viloyati bo‘linmasi xonandasi

Zohidov Abror Olimovich    -    «Kun.uz» veb-sayti muxbiri

Isakov Abdulxay Umarovich    -    Qo‘qon shahridagi ot anjomlarini yasovchi hunarmand, Farg‘ona viloyati

Ismailov Dilshod Raxmanaliyevich    -    Guliston olimpiya zaxiralari kollejining erkin kurash bo‘yicha murabbiysi, Sirdaryo viloyati

Ismatova Nargiza Kamaritdinovna    -    «Ziyo-zukko ta’lim maskani» nodavlat ta’lim muassasasi direktori, Toshkent shahri

Ismoilova Adolat Soliyevna    -    O‘zbek milliy maqom san’ati markazining Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli maqomchisi

Ismoilova Yorkinoy Karimovna    -    Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati 

Isoqov G‘ayrat Suyundikovich    -    Jomboy tumanidagi «Chorvachi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, chavandoz, Samarqand viloyati

Ishchanov Sherzodjon Shavkatovich    -    To‘rtko‘l tumani madaniyat bo‘limining «Maqom» xalq jamoasi jo‘rnavozi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

Yo‘ldoshev Abdurashid    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Kabulov Davron Ravshanovich    -    «Bravo Music» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari va prodyuseri, Toshkent shahri

Qodirov Botir Sheraliyevich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Mamatillaxunova Mavluda Adilovna     -    Sirdaryo viloyati musiqali drama teatrining oliy toifali drama artisti

Mamatmurodov Ravshan Boboraimovich    -    Denov tumanidagi 16-bolalar musiqa va san’at maktabining baxshichilik sinfi o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Maxmudova Nasiba Akmalovna    -    Shayxontohur tumanidagi 40-oilaviy poliklinika hamshirasi, Toshkent shahri

Mirmaxsudov Baxodir Mirfozilovich    -    O‘zbekiston davlat drama teatri aktyori

Muxamedxodjayev Utkur Baxodirovich    -    O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi madaniyat saroyining ashula va raqs ansambli boshlig‘i o‘rinbosari 

Nasirova Saodat Abdullayevna    -    Konfutsiy nomidagi o‘zbek-xitoy instituti direktori, Toshkent shahri

Nishonova Sevara Norjigitovna    -    «Daryo.uz» veb-sayti bo‘lim muharriri

Normatova Malika Rahimovna    -    Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

Otajonov Bahodir Sultonovich    -    Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kulol, Xorazm viloyati 

Rajabov Hikmat Jumayevich    -    O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining xalq cholg‘ulari ijrochiligi kafedrasi dotsenti, bastakor

Rasulov Xurshid Numonovich    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Rizayeva Munisaxon Baxodirovna    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Rozumova Raxila Abdikarimovna    -    O‘zbekiston davlat filarmoniyasining «Lazgi» ashula va raqs ansambli oliy toifali xonandasi

Saidzoda Ozoda Parpiyevna    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasi xonandasi

Sadullayev Kuranbay Ibadullayevich    -    «Monoq masxarabozlari» xalq ansambli badiiy rahbari, Xorazm viloyati 

Sirimbetov Bakbergen Jaksilikovich    -    Nukus ixtisoslashtirilgan madaniyat maktabi o‘qituvchisi, jirov, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Solijonova Gulbahor O‘tkiraliyevna     -    Namangan viloyati ixtisoslashtirilgan san’at maktabining akademik vokal xonandaligi kafedrasi mudiri

Tillanazarov Ozodjon Muhammadjonovich    -    O‘zbek milliy maqom san’ati markazining 

Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

To‘rayeva Klara Avazovna    -    O‘zbek milliy maqom san’ati markazining 

Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli birinchi toifali artist-maqomchisi

Tursunova Manzura Tursunovna    -    Jarqo‘rg‘on tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabi kurash bo‘yicha murabbiysi, Surxondaryo viloyati

To‘xtashev Orif Abdumajidovich    -    O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Uzoqov Dilmurod Sultonovich    -    O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining vokal kafedrasi katta o‘qituvchisi, aktyor

Xakimov Ilxom Xalilovich    -    Samarqand davlat muzey-qo‘riqxonasi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Samarqand viloyati

Xakimov Umedjan Baxadirovich    -    O‘zbekiston Badiiy akademiyasining Respublika ixtisoslashtirilgan rassomlik maktabi direktori

Xakimov Xurshid Anvarovich    -    Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Sirdaryo mintaqaviy filiali rentgenendovaskulyar jarrohlik bo‘limi boshlig‘i

Xakimova Nilufar Ibragimxanovna    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

Xojasov Maxset Mambetniyazovich    -    «Ayqulash» qoraqalpoq davlat milliy folklor ansambli sozandasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xudayberdiyev Sarvar Xudayorovich    -    O‘zbekiston davlat simfonik orkestrining oliy toifali orkestr artisti

Xo‘jayev Otabek Kadambayevich    -    Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Urganch filiali axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri, Xorazm viloyati

Shayxov Qamariddin Qutbiddin o‘g‘li    -    «Qalampir.uz» veb-sayti bosh muharriri

Sharipov Marat Mustafayevich    -    Surxondaryo viloyati musiqali drama teatrining oliy toifali drama aktyori

Shirinov Dilshod Kudratovich    -    Koronavirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni davolashga mo‘ljallangan maxsus «1-Zangiota» shifoxonasi bo‘lim mudiri

Egamberdiyeva Malika Baxtiyorovna    -    «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

 

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                                          Sh.Mirziyoyev
 

.
Maqolaga baho bering
Baholaganlar: 134
Reyting: 3.1
t
×