Prezident bir guruh davlat xizmatchilarini mukofotladi

Jamiyat 3626
image

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi farmonni imzoladi.

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi katta xizmatlari, so‘nggi yillarda yurtimizda barcha sohalarda erishilayotgan ulkan yutuqlarga qo‘shgan munosib hissasi, mamlakatimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, ishlab chiqarish soha va tarmoqlarini zamon talablari asosida modernizatsiya qilish, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni joriy etish, faol investitsiya muhitini yaratish, eksport salohiyatini oshirish yo‘lidagi ko‘p yillik samarali va fidokorona mehnati, jamiyatimizda millatlararo do‘stlik va totuvlikni kuchaytirish, yosh avlodni vatanparvarlik va istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlaridagi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi”

Burganova Tatyana Vasilevna – “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi sex ustasi, Toshkent viloyati

Tangirov Komil Abdirasulovich – “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Janubiy kon boshqarmasi “Gujumsoy” koni uchastka lahimchisi, Navoiy viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi”

Barnoyev O‘ktam Isoyevich - Buxoro viloyati hokimi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi”

Axmetov Malik Rashitovich – “O‘zbekiston havo yo‘llari” Milliy aviakompaniyasining “Uchuvchilar majmuasi” davlat unitar korxonasi “Boing-787” havo kemasi komandiri

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Abdukodirov Ravil Vaxobovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi apparati boshqaruvchisi

Avazov Ro‘zimurot - Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari

Dadajanova Dilshodxon - Mehnat faxriysi, Namangan viloyati

Isokov Normurod Isroilovich - Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Navoiy viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari

Kurbanova Narxal - Paxtachi tumanidagi “G‘allakor” fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Mirzaqulov Ummatqul Mamatqulovich - Toshkent viloyati “Ugom-Chotqol” davlat milliy tabiat bog‘i bosh direktori

Nurmuratov Mamarizo Berdimuratovich - O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki raisi

Pirnazarov Atanazar – “Nuroniy” jamg‘armasining Xiva shahar bo‘linmasi raisi, Xorazm viloyati

Saidov Nazirjon Shamsutdinovich - O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi Andijon viloyati bo‘limi rahbari

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Asadov Fayzullo Bo‘rikulovich - Surxondaryo viloyati “To‘palang HPD Building” unitar korxonasi direktori

Boyzaqov Saydulla - Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Payariq tumani Kengashi raisining o‘rinbosari, Samarqand viloyati

Musayev Maxmudjan Sharipovich - “ToshkentboshplanLITI» davlat unitar korxonasi bosh arxitektori

Nabiyev Shabon Shodiyevich - Qiziltepa tumani hokimi, Navoiy viloyati

Safoyev Sodiq Solixovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari

Fazilov Baxtiyor Shuxratovich – “ERIELL” kompaniyalar guruhi boshqaruvi raisi

Xodjayev Ibrayimjon - Mehnat faxriysi, Namangan viloyati 

Shaabduraximov Shainoyat – “Nuroniy” jamg‘armasining Mirobod tumani bo‘linmasi “Navro‘z” mahalla fuqarolar yig‘ini jamoatchilik Kengashi raisi, Toshkent shahri

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abdullayeva Zaynab Atabayevna - Xiva shahridagi “Ichan qal’a” davlat muzey-qo‘riqxonasi bo‘lim mudiri, Xorazm viloyati

Abdulloyev Kamol Talatovich - Samarqand shahridagi “SAM ANTEP GILAM” qo‘shma korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Abduraxmanov Shuxratbek Kushaqbayevich - Andijon viloyati hokimi

Axmadjonov Biloljon Maxmudovich – “Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish sexi kompressor uskunalari mashinisti, Farg‘ona viloyati

Vaxabov Abrol Djabarovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirish masalalari bo‘yicha maslahatchisi

Ganiyev Shuxrat Madaminovich - Farg‘ona viloyati hokimi

Djabbarova Naima Gapparovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Katta Qorasuv» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Ibragimov Murodali Niyozovich - Surxondaryo viloyati “To‘palang HPD Platinum” mas’uliyati cheklangan jamiyati “BelAZ” haydovchisi

Isayev Baxtiyar Musadjanovich – “ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” ko‘p tarmoqli muz kompleksi loyihasi qurilishini amalga oshirish boshqarmasi boshlig‘i

Kamalov Karim Djamalovich - Buxoro shahar hokimi, Buxoro viloyati

Kirgizbayev Abdugappor Karimjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi raisi

Kuchkarov Djamshid Anvarovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – O‘zbekiston Respublikasi moliya vaziri

Madraimov Abdumalik Abduraimovich - Andijon shahridagi “G‘ijjak Boburiy” oilaviy korxonasi rahbari, Andijon viloyati

Madyarov Sadridin Berdiyarovich – “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining po‘lat eritish sexi po‘lat quyuvchisi, Toshkent viloyati

Mamatdjanov Farxod Faxritdinovich - “UZTEX” to‘qimachilik korxonalari guruhi direktorlar kengashi raisi

Marupov Baxtiyor Maxmudovich - Toyloq tumanidagi “Siyob Shavkat Orzu” fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Mirzayev G‘ofurjon G‘aniyevich - Sirdaryo viloyati hokimi

Mirzayev Payzullajon Raxmatullayevich - Toshkent shahridagi “Unique Trade Business” xususiy korxonasi direktori, Toshkent shahri

Mirsoatov Alisher Kudratullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat Milliy banki boshqaruvi raisi

Norboboyev Zafar To‘xtayevich - “Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi” unitar korxonasining kimyo sexi stansiya boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Normatov Muxiddin Erkinovich - Sirdaryo tumanidagi “Sirdaryo-Mega-Lyuks” qo‘shma korxonasi direktori, Sirdaryo viloyati

Panayev Kutlimurat Berdimuratovich - Qorao‘zak tumanidagi “Stroy Vektor” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Raximov Rustam Kalandarovich – “O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyatining Buxoro elektr bilan ta’minlash masofasi kran mashinisti, Buxoro viloyati

To‘rayev Niyoz Abdusamatovich - “O‘zbekgidroenergo” aksiyadorlik jamiyatining Sariosiyo tumanidagi “2-qurilish direksiyasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Surxondaryo viloyati

Utambetova Bibixan Kalbayevna - Mo‘ynoq tumanidagi “Talli o‘zak” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xakimov Muradulla - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman)ning Navoiy viloyatidagi mintaqaviy vakili

Shamsidinov Abdulatif Xamidovich - Namangan tumanidagi “Golden egg of Namangan” mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Namangan viloyati

Sharipov Baxrom Qurbonovich – “O‘zbekipaksanoat” uyushmasi boshqaruvi raisi

“Do‘stlik” ordeni bilan

Abdullayev Abdushukur Xamidovich - O‘zbekiston Respublikasi Yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri davlat qo‘mitasi raisi

Abdullaxanov Nosirbek Abdurashitovich  -  Namangan shahridagi “ANA MED” diagnostika markazi direktori, Namangan viloyati

Adamov Bekimmat Yuldashevich - Yangibozor tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Xorazm viloyati

Axmedov Maxmut Rasulovich – “O‘zbekiston havo yo‘llari” Milliy aviakompaniyasining “Uzbekistan Airways Technics” aviakorxonasi g‘arbda ishlab chiqarilgan samolyotlarga texnik xizmat ko‘rsatish markazi muhandislar bo‘limi boshlig‘i

Babenko Yelena Vladimirovna - O‘zbekiston rus madaniyat markazining Andijon viloyati bo‘limi rahbari

Bebutov Fayzullo Temirovich - Qorako‘l tumanidagi “Qozon” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Buxoro viloyati

Budilkin Dmitriy Vladimirovich – “Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyatining texnologik sexi navbat boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Vasyakina Irina Mixaylovna - Mehnat faxriysi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Vaxabov Javlon Abdujalolovich - O‘zbekiston Respublikasining Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Gulamov Komron Abduzaxid o‘g‘li - Olmazor tumanidagi “AKFA Engineering and Management” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining o‘rinbosari, Toshkent shahri

Jalolov Shavkat Amonovich – “Agromir group” assotsiatsiyasi direktorlar kengashi raisi, Samarqand viloyati

Dudyuk Svetlana Nikolayevna - Toshkent shahridagi “Svitanak” Belarus milliy madaniy markazi raisi

Yelemesov Anuar Kalbayevich - Mo‘ynoq tumani obodonlashtirish boshqarmasi duradgori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jumanova Turdinisa Raxmonqulovna - Bo‘ka tumanidagi “Shahnoza” mas’uliyati cheklangan jamiyatining xususiy dorixonasi provizori, Toshkent viloyati

Jusipov Janabay Tenalovich – “Nuroniy” jamg‘armasining Mo‘ynoq tumani bo‘linmasi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Izatullayev Abdulboqi Rashitovich - “Qamchiqavtoyo‘l” ixtisoslashtirilgan yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi direktori

Islamov Bobir Farxadovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi raisi

Israilov Salix Marufovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri kotibiyatining mudiri

Yo‘ldashev Shavkatjon Shokirjon o‘g‘li - Quvasoy shahridagi “Maxsus plast polimer” mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Farg‘ona viloyati

Kaipbergenov Adilbek Tulepbergenovich – O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi boshqarma boshlig‘i

Kalandarov Arslan - Urganch shahridagi “Mini akkumulyator” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Xorazm viloyati

Karimov Ilxomjon Obidovich - Guliston shahridagi “Beton sanoat” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Sirdaryo viloyati

Karshibayev Abdulla - Mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Kodirova Davlatxon Ergashovna - Andijon tumanidagi “Azimut stroy” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Kurbonboyev Maqsudbek Komulovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

Qozoqov Erkin Nurmatovich - Mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Madatov Kudrat Orziyevich - Buxoro viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Maksudov Alisher Irkinovich – “O‘zpaxtasanoat” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Mamadjonov Ismoil Tursunovich - Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Yangiqo‘rg‘on tumani bo‘linmasi rahbari, Namangan viloyati

Mamatov Xakimnazar Abduraxmonovich - Oltiariq tumanidagi “Agromaks dolina” xorijiy korxonasi ta’sischisi, Farg‘ona viloyati

Maratova Gulzira Zaripovna - Beruniy tumanidagi “Beruniy tekstil invest” mas’uliyati cheklangan jamiyati yigiruv dastgohi operatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mirdjalilov Atxamdjan - Davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi respublika Kengashi raisining o‘rinbosari

Najmutdinova Dilbar Kamariddinovna - Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari – xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Nazarova Lyudmila Xamidovna - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi inspektori

Nortojiyev Azamjon Abduraximovich - Vobkent tumanidagi “G‘ayrat Chodak” mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Buxoro viloyati

Nusratov To‘raqul Umurqulovich - Mirishkor tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qashqadaryo viloyati

Pak Saveliy Chen-Zonovich – “Gidroproyekt” aksiyadorlik jamiyati direktorining innovatsiyalarni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari

Panchenko Lyudmila Anatolevna – “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyatining ishchilar ta’minoti bo‘limi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Pekos Andrey Ivanovich - Bo‘stonliq tumanidagi “Beldersoy oromgohi” sog‘lomlashtirish markazi direktori, Toshkent viloyati

Raximova Anbar - Xonqa tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

Raxmanov Tuxtapulat Xatamovich – “O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyatining Maxsus mexanizatsiyalashgan yo‘l stansiyasi ekskavator mashinisti

Saydaxmedov Abdusamat Mirzayevich - Oqqo‘rg‘on tumanidagi «Oqqo‘rg‘on tomorqalarga ko‘maklashish markazi” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Seidamanov Utep Saparkanovich - Jizzax viloyati qozoq milliy madaniy markazi raisi

Sobirov Abdullajon - Mehnat faxriysi, Andijon viloyati

Taxirov Dilshod Nasirdjanovich - Zangiota tumanidagi “Agrover” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati

Temirov Jobir Jamolovich - Qiziltepa tumanidagi “Yangi asr” fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Usanov Farxad Pardayevich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bo‘lim mudiri

Usmonov Maruf Azamovich - Qo‘qon shahar hokimi, Farg‘ona viloyati

Usmonov Otabek Alimjanovich - Samarqand tumanidagi “Mirankul Group” xususiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Fattoyev Nurali Murodulloyevich - Surxondaryo viloyati “To‘palang HPD Platinum” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Xamidov Abdisami Samatovich - Kitob tumani obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Xidoyatov Davron Abdulpattaxovich - Toshkent shahar hokimining kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari

Xojametov Sabir Jabbarberganovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

Haydarov Rustam Batirovich – “ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining O‘zbekiston Respublikasidagi vakolatxonasi ijtimoiy loyihalar direksiyasi direktori

Shokenov Kamiljan Tusexanovich – “ENTER Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining Toshkent shahridagi “HUMO ARENA” ko‘p tarmoqli muz kompleksi loyihasi elektropayvandchisi

Shukirberdiyev Toktamis Ospanovich - Mo‘ynoq davlat o‘rmon xo‘jaligi bosh o‘rmonbegisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Eshmuratov Baxodir Beshimovich - “Hududgazta’minot” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Yusupov Bahodir Ganiyevich - Sirdaryo tumanidagi “Sirdaryo universal oyna” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

“Jasorat” medali bilan

Adilov Zoxidjon Ziyadullayevich - “Hunarmand” uyushmasining Karmana tumani bo‘limi a’zosi, zargar, Navoiy viloyati

Azizova Gulmira Xushboq qizi - Termiz shahridagi “Gulbahor nurli kelajak” mas’uliyati cheklangan jamiyati tikuvchisi, Surxondaryo viloyati

Dusmanbetova Larisa Nabiullayevna - Pskent tumanidagi imkoniyati cheklangan bolalar uchun 79-ixtisoslashtirilgan maktab-internati poyabzal ta’mirlash ustasi, Toshkent viloyati

Yesbosinov Baxitjan Yerjanovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi nogironlar jamiyatining Xo‘jayli tumani bo‘limi raisi

Zulimova Dilrabo Jaxongir qizi - Yozyovon tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Farg‘ona viloyati

Qosimov Ismonjon O‘rinboyevich - Baliqchi tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Andijon viloyati

Qo‘shboqova Ulbo‘sin Soatovna - Jizzax shahridagi hunarmand-tikuvchi, Jizzax viloyati

Maksumxanov Asatulla Nigmatullayevich - Yashnobod tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Toshkent shahri

Mamaroziqova Maxliyo Malikovna - Oqoltin tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Sirdaryo viloyati

Mamedova Gyultakin Oktay kыzы – “Mehribonlik” ijtimoiy o‘zaro yordam nogironlar jamiyati Sergeli tumani bo‘linmasi raisi, Toshkent shahri

Murodova Aziza Xudoynazarovna - Kitob tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Qashqadaryo viloyati

Plotnikova Natalya Nikolayevna - Qibray tumanidagi “Opa-singillar” nogiron ayollar jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Ravshanov Shokir Axmatovich – “Jondor tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Buxoro viloyati

Sattarov Azimjon Nabiyevich - Norin tumanidagi maishiy texnika ta’mirlash ustasi, Namangan viloyati

Toxirova Gulsora Baxriyevna - Urgut tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Samarqand viloyati

Xalturinskiy Aleksandr Anatolevich – “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Shimoliy kon boshqarmasi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari markazi muhandis-dasturchisi, Navoiy viloyati

Egamqulova Malika Rustam qizi - Sharof Rashidov tumanidagi hunarmand-to‘quvchi, Jizzax viloyati

Erimov Maqsudbek Hayitboyevich - Xonqa tumanidagi maishiy texnika ta’mirlash ustasi, Xorazm viloyati

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Abdullayev Akmal Abdusalimovich - Angor tumanidagi “Huashen Silkvorm Pro” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Surxondaryo viloyati

Abdullayev Ahror Zafar o‘g‘li - O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialidagi boshlang‘ich tashkiloti a’zosi, Samarqand viloyati

Abdunazarov Azamat Ibragimovich - Sirdaryo viloyati “Temur Med Farm” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh texnologi

Axmedova Nilufar Mamurjonovna - O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi qoshidagi imkoniyati cheklangan yoshlar va bolalar markazi Namangan viloyati koordinatori

Burxanova Sabina Faxritdinovna - Buxoro shahridagi yakka tartibdagi tadbirkor, gilam to‘quvchi hunarmand-usta, Buxoro viloyati

Karimov Otabek Shavkatovich - O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Urganch tumani 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Xorazm viloyati

Kiriqbayev Farxat Kuandikovich - Mo‘ynoq tumanidagi “Farxat Mo‘ynoq” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nizomov Jasurbek Baxodir o‘g‘li - O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Buloqboshi tumani Kengashi raisi, Andijon viloyati

Saidov Obidjon Odil o‘g‘li - Navoiy shahridagi “Export Fish Product” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Navoiy viloyati

Salimov Behzod Asqarali o‘g‘li - O‘zbekiston yoshlar ittifoqining “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Toshkent viloyati

Sekinayev Artyom Nikolayevich - Toshkent shahri «Feniks Art Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati professional boshqaruv kompaniyasi rahbari

Tursunov Sardorjon Yusuf o‘g‘li - Forish tumanidagi «Mega Invest Industrial» qo‘shma korxonasi ish boshqaruvchisi, Jizzax viloyati

Xomidov Abdullajon Qambarali o‘g‘li - Farg‘ona politexnika instituti iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Xudoyberdiyeva Mashhura Qodir qizi - O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Koson tumani 57-umumiy o‘rta ta’lim maktabidagi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi, Qashqadaryo viloyati

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Abdikarimova Sayyora Sapayevna - «Yuksalish» umummilliy harakatining Xorazm viloyati hududiy bo‘linmasi rahbari

Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Abdurazakov Shavkat Shokirdjanovich - Namangan shahar hokimi, Namangan viloyati

Avezov Seydamat Seydalimovich - Ellikqal’a tumani hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Alikulov Zoir Xalilovich - Dehqonobod tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Allayev Dolli Xakimovich - Qashqadaryo viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Aminjonov Saidmurod G‘ulomovich - Dang‘ara tumani hokimi, Farg‘ona viloyati

Bazarov Asliddin Rashidovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bo‘lim mudiri

Boboyev Raximjon Maxamadjonovich - Xovos tumani hokimi, Sirdaryo viloyati

Voitov Aziz Botirovich - «O‘zsanoatqurilishbank» aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisi

Dadaxonov Xikmatullo Vaxabovich - Shahrixon tumani hokimi, Andijon viloyati

Djalilova Gulnara Axanovna - Yangiyo‘l tumanidagi 48-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent viloyati

Djurabayev Abdurashid Abduvoxidovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi kotibiyat mudiri

Jumanov Utkir Karshibayevich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Irgashev Shavkatbek Turdiyevich - Mirzo Ulug‘bek tumani hokimi, Toshkent shahri

Ismailov Saydimurad Ibragimovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Istamov Sadullo - Navoiy viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

Karimov Tulkinjon Payziyevich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi

Kobilov Rustam Rajabboyevich - Samarqand viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Qurbonov Abdurahim Eshonqulovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

Li Gera Fedorovich - Samarqand shahridagi «O‘zbektelekom Interneyshnl» qo‘shma korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Mirzayev Imomnazar Kalandarovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bo‘lim mudiri

Nazarov Amrillo Ibragimovich - Peshku tumani hokimi, Buxoro viloyati

Nazarov Raxmatulla Djurabayevich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasida doimiy asosda ishlovchi senator

Nurmatova Xuriyat Artikaliyevna - Yangiyo‘l shahridagi «Marvarid kids» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi rahbari, Toshkent viloyati

Oblomuradov Narzullo Naimovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Oxunov Baxodir Jurayevich - Chust tumani hokimi, Namangan viloyati

Pardayev Azamat Kenjaboyevich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

Razikova Dilafuruz Batirjanovna - Quyi Chirchiq tumanidagi «Samandar Darmon» xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati

Raximov Jo‘rabek Raximovich - Qo‘shko‘pir tumani hokimi, Xorazm viloyati

Raxmanov Sharof Diyorovich - Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i

Sidikov Furkat Axmedovich - O‘zbekiston Respublikasining Pokistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Sobirov Kayum Xamrayevich - O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki Samarqand viloyati bosh boshqarmasi boshlig‘i

Turdiyev Mamatjon Mukumovich - Urgut tumani hokimi, Samarqand viloyati

Umarov Xalimjon Komilovich - Farg‘ona viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

Usmanova Vasila Mamatkulovna - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi

Xalimov Ikrom Zubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Xanayev Ulug‘bek Umaraliyevich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Xasanov Nazirjon Nabijanovich - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasi bosh direktori

Xolboyev Oybek Madaminovich - Bog‘ot tumani hokimi, Xorazm viloyati

Xudayberdiyev Isroil Buriyevich - Termiz shahar hokimi, Surxondaryo viloyati

Xusanov Nozim Baxtiyorovich - Sergeli tumani hokimi, Toshkent shahri

Hikmatov San’attillo Nusratovich - Buxoro viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

«Shuhrat» medali bilan

Abdiyev Maxsat Zaripovich - Ellikqal’a tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Abdullayev Axmadali - Ulug‘nor tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Andijon viloyati

Abdullayev Kamil Kadamovich - O‘zbekiston Nogironlar jamiyati Markaziy Rayosati raisi

Abdunazimova Gulnara Israilovna - Oqqo‘rg‘on tumani hokimining o‘rinbosari – xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Toshkent viloyati

Abdushukurov Abdunosir Abdunabiyevich - Sergeli tumanidagi «Procab» qo‘shma korxonasi direktori, Toshkent shahri

Azzamova Dilnoz Bo‘riboyevna - Mirzacho‘l tumanidagi «Mirzacho‘l tikuvchilik majmuasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh ustasi, Jizzax viloyati

Amilov Azizxon Alisherovich - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Craffers» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Anarbayev Vladimir Muratovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «Ko‘prikqurilish» tresti unitar korxonasi 14-ko‘prikqurilish otryadi montajchisi

Aralbayeva Bibijan Kuralbayevna - O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining o‘rinbosari

Asadov Sherzod Ilxomovich - Qarshi shahridagi «Qashqadaryo eko trans» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Qashqadaryo viloyati

Atabayev Bobir Batirovich - Uchtepa tumanidagi «Manzarali gullar va daraxtlar» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Axmadjanov Javlonbek Olimovich - Mo‘ynoq tumanidagi «Mo‘ynoq porloq teks» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Axmedov Aktam Buxarovich - Shahrisabz shahridagi «ELITE CARTON BOX» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

Axmedova Dilbar Bo‘ronovna - «Tadbirkor ayol» O‘zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Buxoro viloyati hududiy bo‘linmasi raisi

Axmedova Dilfuza Ximmatovna - Navoiy viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Axmedova Oydin Pulatovna - «UNICON.UZ» Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi davlat unitar korxonasi kriptografiya ilmiy-tadqiqot bo‘limi boshlig‘i

Axrarov Aziz Azimovich - Samarqand shahridagi «SAMARKAND APPAREL» xorijiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Achilov Nurmuxamed Nurullayevich - G‘ijduvon tumanidagi «Parvoz Xumo Ravnaq Trans» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Buxoro viloyati

Bababekov Baxtiyor Abdimuminovich - Mirzacho‘l tumani obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Babaxanov Olim Orifovich - Namangan shahridagi «ART SOFT TEX» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Bazarbayev Ravshanbek - Mirzaobod tumanidagi «Sirdaryo momiq quyonlari» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Bekmuratova Nargiza Ulug‘bekovna - «Elegant Garment Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori, Toshkent shahri

Berdimuratova Jamilya Menglibekovna - «O‘zbekekspertiza» aksiyadorlik jamiyatining «Qoraqalpoqekspertiza» sho‘’ba korxonasi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jumayeva Sanam Baqoyevna - «Oila» ilmiy-amaliy tadqiqot markazi Peshku tumani bo‘limi rahbari, Buxoro viloyati

Ibragimov Xayrulla Ubaydullayevich - «GM Powertrain-O‘zbekiston» aksiyadorlik jamiyati quyuv sexi qoliplovchisi, Toshkent viloyati

Ibragimova Manzura Abdujabbarovna - Samarqand shahar hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari kotibiyati yetakchi mutaxassisi, Samarqand viloyati

Ixtiyorov A’zam Rashidovich - Jizzax viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisining o‘rinbosari

Kasimbayeva Madina Anvarovna - Olmazor tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, kashtachilik-so‘zana ustasi, Toshkent shahri

Kdirov Baxram Amangeldiyevich - «O‘zneftgazqazibchiqarish» aksiyadorlik jamiyatining «Ustyurtgaz» mas’uliyati cheklangan jamiyati geologiya bo‘limi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kenjayev Jalil Kadirovich - Do‘stlik tumanidagi «Manas» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Jizzax viloyati

Qazoqov Yandash Bozorovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining 17-yo‘l mashina stansiyasi yo‘l ta’mirlovchisi

Mavlyankulov Omilboy Xaitboyevich - Yashnobod tumanidagi «Yashnobod-Maxsustrans» avtotransport korxonasi haydovchisi, Toshkent shahri

Madraximova Xulkar G‘ulomovna - «Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining O‘zbekiston tumani tayanch punkti direktori, Farg‘ona viloyati

Matkarimov Zokirjon G‘ofurovich - «UzAutoMotors» aksiyadorlik jamiyatining Xorazm viloyati filiali ishlab chiqarish bo‘limi boshlig‘i

Matniyazova Rano Axmedovna - Bog‘ot tumanidagi «Koboteks» mas’uliyati cheklangan jamiyati ip o‘rash mashinasi operatori, Xorazm viloyati

Maxmudov Rustam Abdullayevich - Namangan shahridagi «Mexmash» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi, Namangan viloyati

Mashapipova Bapchinoy Kozimjonovna - «Oila» ilmiy-amaliy tadqiqot markazining Bog‘ot tumani bo‘limi rahbari, Xorazm viloyati

Mengliyev Abduhamid Tojiyevich - «Surxon parmalash ishlari» aksiyadorlik jamiyati parmalash ustasi, Surxondaryo viloyati

Mirzayev Vasiliy Karimovich - Guliston shahridagi «Nissan trans servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Sirdaryo viloyati

Mirzayev Raxmidin Davlatboyevich - Shahrixon tumanidagi «RASH-MILK» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining o‘rinbosari, Andijon viloyati

Mominov Ikrom Turgunbayevich - «12-trest» aksiyadorlik jamiyatining 2-mexanizatsiyalashgan qurilish boshqarmasi montajchisi, Toshkent shahri

Muratov Sanjar Saidakbarovich - Mirobod tumanidagi «Verdi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Murodullayev Komiljon Zubaydullayevich - Oqdaryo tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Samarqand viloyati

Nazaryan Armida Rubenovna - Samarqand shahridagi «El merosi Samarqand» mas’uliyati cheklangan jamiyati ilmiy rahbari (gid-tarjimon), Samarqand viloyati

Narpulatov Ergash Djurayevich - O‘zbekiston Ko‘zi ojizlar jamiyati markaziy boshqaruvi raisi

Nematullayev Rustam Xo‘shboqovich - Termiz shahridagi «Surxon Termiz chinni» mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori, Surxondaryo viloyati

Pirnazarova Ra’no Kaxarovna - Jarqo‘rg‘on tumanidagi «NORTEX STYLE» xorijiy korxonasi yigiruvchisi, Surxondaryo viloyati

Raximov Raximberdi Mo‘minovich - Xo‘jaobod tumanidagi «Barchinoy» xususiy korxonasi rahbari, Andijon viloyati

Rustamova Shoxida Qoxxorovna - Uchko‘prik tumanidagi «G‘ozi-g‘ijdon» mahalla fuqarolar yig‘inining xotin-qizlar bilan ishlash va oilalarda ma’naviy-axloqiy qadriyatlarni mustahkamlash bo‘yicha mutaxassisi, Farg‘ona viloyati

Sadikov Suxrob Davronovich - Samarqand shahridagi «Faberinform» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Saidov Zakirjon Abdusalamovich - Buloqboshi tumanidagi «Shahzodaxon Saidova» asalarichilik dehqon xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Saidov Otabek Axmadullayevich - Paxtaobod tumanidagi «Mega Ziroat» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Andijon viloyati

Sayidov Nusrat Ro‘ziyevich - Peshku tumanidagi «Peshku limonchilik ravnaqi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Samatov Azamat Orzikulovich - «Registon» ansamblini ta’mirlash va undan foydalanish direksiyasi direktorining o‘rinbosari, Samarqand viloyati

Safarov Shavkat Muxammadiyevich - «Dehqonobod kaliy zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining lahim o‘tish kombayni mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Soxibova Mu’tabar Xudaynazarovna - Pop tumanidagi «Ayollar maslahat markazi» rahbari, Namangan viloyati

Surxonov Shavkat Jurakulovich - «O‘zbekko‘mir» aksiyadorlik jamiyatining «Sharg‘unko‘mir» aksiyadorlik jamiyatini modernizatsiya qilish loyihasini amalga oshirish direksiyasi rahbari, Surxondaryo viloyati

Talibayev Maxamatjan Abdullayevich - Surxondaryo viloyati «To‘palang HPD Platinum» mas’uliyati cheklangan jamiyati elektropayvandchisi

Tog‘ayeva Nazira Mamanazarovna - Navoiy viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Toshov Alisher Shomurodovich - «ENTER Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining Toshkent shahridagi «HUMO ARENA» ko‘p tarmoqli muz kompleksi loyihasi uchastka boshlig‘i

Tulyakov Eldor Sobirjonovich - «Taraqqiyot strategiyasi» markazi ijrochi direktori

Turakulov Rustam Abduvasitovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘zbekiston» lokomotiv deposi «Afrosiyob» yuqori tezyurar elektropoyezdi mashinisti, Toshkent viloyati

Tursunov Igor Kahhorovich - Qashqadaryo viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi

Ubaydullayev Rustam Tursinovich - «Muborak gazni qayta ishlash zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyati texnologik nasoslar mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Xadjiyeva Aliya Yasinovna - Sergeli tumanidagi «Nadju kommunal birinchi» xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Toshkent shahri

Xayitmurodova Gulchera Mavlanovna - Narpay tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati

Xalilov Ibroxim Abdimannonovich - «Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi» mas’uliyati cheklangan jamiyatiga qarashli «Qurilish-montaj va ta’mirlash boshqarmasi» unitar korxonasi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Xarisov Ramil Isxakovich - Chilonzor tumanidagi «Building Site Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati ish boshqaruvchisi, Toshkent shahri

Xoliqov Farhod Raxmatillayevich - Xatirchi tumanidagi «Xatirchi tomorqa xizmati» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati

Xudayberdiyev Ikrom Egamberdiyevich - «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon turbina sexi boshlig‘i o‘rinbosari, Sirdaryo viloyati

Xusenov Utkir Toshboyevich - «Gazlineftgazqazibchiqarish» mas’uliyati cheklangan jamiyatining yer osti inshootlarini ta’mirlash sexi burg‘ulovchisi, Buxoro viloyati

Hamrayev Bahrom Ismoilovich - «ENTER Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining Toshkent shahridagi «HUMO ARENA» ko‘p tarmoqli muz kompleksi loyihasi betonchisi

Hamroliyev Azizjon Ibroximjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Transport vazirligining «Uzautotrans Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

Shermatov Maxmudjon Abobakirovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «Ko‘prikqurilish» tresti unitar korxonasi 13-ko‘prikqurilish otryadi montajchisi

Shoymardonov Sherzod Tursupo‘latovich - Termiz shahridagi «ZIF TEHTILE» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

Yusupov Baxodir Omankulovich - O‘zbekiston Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi bo‘lim boshlig‘i

Sunnatilla Abdullayev
Maqolaga baho bering
Baholaganlar: 23
Reyting: 3.2
t
×