Президент бир гуруҳ хотин-қизларни байрам муносабати билан мукофотлади

Жамият 4966
image

Ўзбекистон Республикаси Президентининг “8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан мукофотлаш тўғрисида”ги фармони қабул қилинди.

Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони

Мамлакатимизда азиз ва мўътабар аёл зотини улуғлаш, опа-сингилларимизнинг давлат ва жамият ҳаётида тутган ўрни ва нуфузини ошириш, ўзининг кўп йиллик самарали меҳнати, бой амалий тажрибаси билан оилаларда маънавий-ахлоқий муҳитни мустаҳкамлаш, фарзандларимизни она Ватанга муҳаббат, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш ишларига катта ҳисса қўшаётган хотин-қизларимизни муносиб қадрлаш мақсадида ҳамда юртимизда олиб борилаётган туб ислоҳотларда фаол қатнашиб, янги Ўзбекистонни барпо этиш, халқимиз фаровонлигини юксалтириш йўлида ташаббус ва ибрат кўрсатиб келаётгани учун бир гуруҳ аёллар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин: 

"Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси" фахрий унвони билан

Абдурахимова Фарида Юлдашевна – Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Дин ишлари бўйича қўмитанинг хотин-қизлар билан ишлаш бўлими бошлиғи

Атаниязова Орал Аминовна  – Қорақалпоғистон тиббиёт институти ректори, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси 

"Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими" фахрий унвони билан

Усмонова Мунаввархон Абдухокимовна – "Саодат" журнали бош муҳаррири

"Фидокорона хизматлари учун" ордени билан

Ахмедова Фаридахон – меҳнат фахрийси, Наманган вилояти Закирова Гавхар Акмаловна – Ўзбек Миллий академик драма театри актрисаси

Ходжаева Раъно Умаровна – Тошкент давлат шарқшунослик университетининг Шарқ мамлакатлари адабиёти ва қиёсий адабиётшунослик кафедраси профессори

Хожиева Ойдин – Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси, шоира

"Меҳнат шуҳрати" ордени билан

Агзамходжаева Мунира Шарахматовна – Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтининг "International House-Tashkent" академик лицейи математика фани ўқитувчиси

Алламбергенова Гулнара Юсупбаевна – Ўзбекистон давлат филармонияси Қорақалпоғистон Республикаси бўлинмаси "Мухаллес" дуторчилар ансамбли бахши-созандаси

Ахмедова Олмос Гафуровна – Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлигининг Ғафур Ғулом уй-музейи директори

Джураева Саида – Самарқанд шаҳридаги "Азиза" масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти

Зиявидинова Мукадас Исамидиновна – меҳнат фахрийси, Наманган вилояти

Ибрагимова Насиба Исмаиловна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг фахрий диктори

Икрамова Махбуба Латибовна – Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологиялари илмий-тадқиқот институти Бухоро илмий-тажриба станцияси директорининг ўринбосари, Бухоро вилояти

Кадирова Махбура Султановна – Олмазор туманидаги "Аъло Омад Ривож" масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Карамова Комила Зайдуллаевна – Қашқадарё вилояти маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари 

Кариева Мунира Джураевна – Тошкент шаҳридаги "Jurabek Laboratories" қўшма корхонаси раҳбари

Махкамова Зулайхо Бахриддиновна – Тўрақўрғон тумани ҳокими, Наманган вилояти

Обиджонова Каромат – меҳнат фахрийси, Фарғона вилояти

Полвонова Мархабо Расулжоновна – Риштон туманидаги "Зар кулол Риштон" оилавий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти

Расулова Мухаё Юнусовна – Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Ядро физикаси институти бош илмий ходими

Саломова Дилобат Очиловна – "Ўзбекистон металлургия комбинати" акциядорлик жамиятининг электрда пўлат эритиш цехи оператори, Тошкент вилояти

Сатторова Ойжамол Шербабаевна – "Ҳунарманд" уюшмасининг Шаҳрисабз тумани бўлими аъзоси, миллий каштачи-ҳунарманд, Қашқадарё вилояти

Тилабова Дилдор Холовна – "Навоий кон-металлургия комбинати" давлат корхонасининг "Навоий машинасозлик заводи" ишлаб чиқариш бирлашмаси участка кран машинисти, Навоий вилояти

Туйчиева Яркиной Мамазулуновна – "Ҳунарманд" уюшмасининг Андижон вилояти бошқармаси аъзоси, дўппидўз-уста

Хайитова Омонгул – Дўстлик туманидаги "Ўлмас Зебинисо" фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Шарипова Насиба Холидиновна – Шеробод туманидаги якка тартибдаги тадбиркор, пайвандчи, Сурхондарё вилояти

"Дўстлик" ордени билан

Абдуллаева Ойдин Утамурадовна – Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси аъзоси

Ғаниева Малика Даникановна – Сирдарё туманидаги "Эркатой" нодавлат мактабгача таълим муассасаси раҳбари, Сирдарё вилояти

Досимбетова Тамара Жумабаевна – Қорақалпоғистон мусулмонлари қозиёти хотин-қизлар масалалари бўйича қози ёрдамчиси, бош отинойиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Иркулова Гулбахор Алтибаевна – Ўзбек миллий мақом санъати марказининг Юнус Ражабий номидаги "Мақом" ансамбли хонандаси

Каренеева Нурсулу Сардаровна – Томди туманидаги "Томдибулоқ" овул фуқаролар йиғини раиси, Навоий вилояти

Каримова Мархабохон – меҳнат фахрийси, эркин ижодкор, шоира

Каримова Нигора Ганиевна – Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Санъатшунослик институти кино ва телевидение бўлими мудири 

Ким Лариса Викторовна – Навоий олимпия захиралари коллежининг спорт гимнастикаси бўйича бош мураббийи, Навоий вилояти

Маннапова Мамурахон – Андижон қишлоқ хўжалиги ва агротехнологиялар институтининг ўсимликшунослик, соя ва мойли экинлар кафедраси доценти, Андижон вилояти

Мардиева Дилдора Бахроновна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг "Madaniyat va ma’rifat" телеканали муҳарририят бош муҳаррири

Мингбаева Мухаббат Кахрамоновна – Термиз шаҳридаги "Хамидий" хусусий корхонаси директори, Сурхондарё вилояти 

Мирзашева Насиба Муратовна – Фарғона шаҳридаги "Баҳодир Лоғон Текстил" қўшма корхонаси тикув бўлими устаси, Фарғона вилояти

Мирсолиева Потима Мирабдуллаевна – Поп туманидаги "Papfen" масъулияти чекланган жамиятининг тайёрлов цехи устаси, Наманган вилояти

Набиева Ирода Эркиновна – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси Кенгашининг Даволаш-профилактика маркази бош шифокори

Норметова Собура Вохобовна – Юнусобод туманидаги "Катта Ҳасанбой" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри

Нурлепесова Гулнара Жугинисовна – эркин ижодкор, шоира, Қорақалпоғистон Республикаси

Пырина Людмила Михайловна – Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Раджабова Буробия Тангировна – Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Ўзбек тили, адабиёти ва фольклори институти катта илмий ходими

Рахимова Дурдона Шукуруллаевна – Тошкент шаҳар ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

Рузиева Дилобод Турсуновна – Нишон туманидаги "Нишон агропилла" масъулияти чекланган жамияти пиллачиси, Қашқадарё вилояти

Садикова Валида Назруллаевна – меҳнат фахрийси, Тошкент шаҳри

Садикова Лола Ренатовна – Геология ва геофизика институтининг геодинамика, геологик тузилиш ва жараёнларни моделлаштириш лабораторияси мудири

Тимергалина Нина Юрьевна – "Олмалиқ кон-металлургия комбинати" акциядорлик жамиятининг 2-мис бойитиш фабрикаси участка машинисти, Тошкент вилояти

Турсунова Валида Даминжановна – Тошкент шаҳридаги аҳолини касб-ҳунарга ўқитишга ихтисослашган "Мэри Поппинс" масъулияти чекланган жамияти бош директори

Хакимова Санталат – меҳнат фахрийси, Тошкент шаҳри

Хусейнова Абира Амановна – Бухоро давлат тиббиёт институтининг ижтимоий фанлар кафедраси профессори, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси 

Шерназарова Зулхумор Жумаевна – Қумқўрғон туманидаги "Ариқ ошган" фермер хўжалиги иш юритувчиси, бахши, Сурхондарё вилояти

Эгамова Дилором Юсуповна – Каттақўрғон шаҳар драма театри актрисаси, Самарқанд вилояти

Элтаева Лола Суюновна – Ўзбек Миллий академик драма театри актрисаси

Юлдашева Одина Турғунпўлатовна – Ўзбекистон туманидаги 65-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг информатика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

II даражали "Соғлом авлод учун" ордени билан

Аминова Меҳрибан Атахановна – Хонқа туманидаги 48-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Давляканова Вера Николаевна – Пастдарғом туманидаги 12-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Самарқанд вилояти

Котова Ирина Владимировна – Бухоро шаҳридаги 30-умумий ўрта таълим мактаби директори, Бухоро вилояти

Мирзарахимова Халидахон Телмановна – Андижон шаҳридаги "Меҳримиз сизга" аёллар ва уларнинг оилаларини ижтимоий-ҳуқуқий қўллаб-қувватлаш маркази директори, Андижон вилояти

Мирзомуротова Угулжон Бекмирзоевна – Бекобод шаҳридаги "Sweet bubble" хусусий мактабгача таълим муассасаси раҳбари, Тошкент вилояти

Тожиева Тўлқиной Абдужалиловна – Бағдод тумани халқ таълими бўлими мудири, Фарғона вилояти

Юнусова Гуландом Самиевна – Бухоро муҳандислик-технология институтининг ўзбек тили ва адабиёти кафедраси мудири, Бухоро вилояти

II даражали "Саломатлик" ордени билан

Бекатова Зумрад Рахимбаевна – Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Фуқароларнинг соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси аъзоси

Қаландарова Муҳаббат Дурдибоевна – Ургут тумани тиббиёт бирлашмасининг Янгиариқ оилавий шифокорлик пункти мудири, Самарқанд вилояти

Матниёзова Мехрибон Отабоевна – Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмасининг болалар бўлими мудири, Хоразм вилояти

Убайдуллаева Севара Абдуллаевна – Тошкент педиатрия тиббиёт институтининг таълим сифатини назорат қилиш бўлими бошлиғи

Хасанова Лола Эмильевна – Тошкент давлат стоматология институтининг малака ошириш факультети декани 

Ҳожиева Дилбар Юсуповна – Ғозғон шаҳри тиббиёт бирлашмаси бошлиғи, Навоий вилояти

Шарипова Висолатхон Хамзаевна – Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг анестезиология ва реаниматология илмий-клиник бўлими раҳбари

"Соғлом турмуш" медали билан

Палванова Нигора Бекбергеновна – Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича Нукус олий спорт маҳорати мактабининг бадиий гимнастика бўйича мураббийи, Қорақалпоғистон Республикаси

Ражабова Малика Ҳайитовна – Қоракўл туманидаги "Полвонлар" маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти

Солиева Феруза Қохромоновна – Жиззах давлат педагогика институти қошидаги "Сайилжой" академик лицейи директори, Жиззах вилояти

Элмуродова Заррина Аслоновна – Оқолтин тумани тиббиёт бирлашмасининг кўп тармоқли марказий поликлиникаси болалар невролог шифокори, Сирдарё вилояти 

"Содиқ хизматлари учун" медали билан

Маткаримова Замира Абдушариповна – Ўзбекистон Республикаси Президентининг Хонқа туманидаги Халқ қабулхонаси мудири, Хоразм вилояти

Муйдинова Тоҳирахон Дадахоновна – Ўзбекистон Республикаси Президентининг Косонсой туманидаги Халқ қабулхонаси мудири, Наманган вилояти

Холматова Лейля Валиевна – Жиззах вилояти божхона бошқармасининг "Қўшкент" чегара божхона пости гуруҳ катта инспектор-суриштирувчиси

Шокирова Дилрабо Хуббимовна – Янгиҳаёт тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармасининг 4-ички ишлар бўлими бошлиғи, Тошкент шаҳри

"Келажак бунёдкори" медали билан

Ахмадова Шахноза Дилмуродовна – Янгийўл шаҳридаги "New-Action Textile" масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти

Бекназарова Махлиёхон Иномжон қизи – Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Бўстон тумани бўлими бошлиғи, Андижон вилояти

Досанова Гулмира Сарсенбаевна – Мўйноқ давлат ўрмон хўжалигининг хўжалик ишлари мудири, Қорақалпоғистон Республикаси

Каримова Шоирахон Собитжон қизи – "Зиё нашр" масъулияти чекланган жамиятининг Фарғона филиали иш бошқарувчиси, Фарғона вилояти

Мирсаидова Фотимахон Эралиевна – Норин туманидаги "Mir City" қўшма корхонаси раҳбари, Наманган вилояти

Мороз Юлианна Романовна – Тошкент шаҳридаги "Webmedia Information" масъулияти чекланган жамиятининг uz24.uz веб-нашри бош муҳаррири ўринбосари

Тожимирзаева Гузалхон Баҳодир қизи – Сирдарё туманидаги "Wang Da Group" қўшма корхонаси директори, Сирдарё вилояти
Шокирова Гулрухбону Бехзод қизи – Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг 1-босқич талабаси 

Юлдашева Шахло Шухратовна – Урганч шаҳридаги "Sevinch Medical Center" хусусий клиникаси раҳбари, Хоразм вилояти

"Шуҳрат" медали билан

Бекмуратова Венера Джолдасбаевна – Нукус шаҳридаги Президент мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Бердиярова Хуснара Жўрамуратовна – Ховос тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг биринчи ўринбосари, Сирдарё вилояти

Боймуратова Гулсин Аликуловна – Булунғур туманидаги "Ўроқли" маҳалла фуқаролар йиғини раисининг оила, хотин-қизлар ва ижтимоий-маънавий масалалар бўйича ўринбосари, Самарқанд вилояти

Жумаева Фарида Фармоновна – "Навоийазот" акциядорлик жамияти винилхлорид ва поливинилхлорид ишлаб чиқариш цехи смена муҳандиси, Навоий вилояти

Жуманова Замира Хасановна – Шўртан нефть ва газ қазиб чиқариш бошқармасининг цех қурилма кузатувчиси, Қашқадарё вилояти

Жураева Сайёра Акрамжоновна – Тўрақўрғон туманидаги якка тартибдаги тадбиркор,  Наманган вилояти

Исмоилова Муқаддас Зайнитдиновна – Музработ туманидаги "Анор Умр" фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

Исхакова Насиба Махсудовна – "Ҳунарманд" уюшмасининг Тошкент шаҳар бошқармаси аъзоси, каштачилик-сўзана устаси

Карабаева Нафиса Кутпитдиновна – Учтепа тумани бош имом-хатибининг хотин-қизлар масалалари бўйича ёрдамчиси, бош отинойиси, Тошкент шаҳри

Қурбонова Азиза Абдусабитовна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг "O‘zbekiston 24" телеканали бўлим катта муҳаррири, ижтимоий тармоқлардаги "Микрофон кўтарган аёл" саҳифалари блогери 

Мадиярова Шохиста Азизматовна – Тошкент вилояти хотин-қизлар тадбиркорлик маркази раҳбари

Мамаюсупова Зулайхо Примкуловна – Жиззах шаҳридаги "Амир Темур" маҳалла фуқаролар йиғини раисининг хотин-қизлар ва ижтимоий-маънавий масалалар бўйича ўринбосари, Жиззах вилояти

Мирзаназарова Махсуда Юлдашовна – "Uzauto Motors Powertrain" акциядорлик жамиятининг қуйиш цехи устаси, Тошкент вилояти

Мустанова Шахноза Рустамовна – Тошкент давлат ўзбек тили ва адабиёти университетининг таржима назарияси ва амалиёти кафедраси катта ўқитувчиси

Назарова Шоирахон Аъзамовна – Марғилон шаҳар мусиқали мақом театри артист-созандаси, Фарғона вилояти

Нишанова Ханифахон  Собировна – Янгийўл тумани бош имом-хатибининг хотин-қизлар масалалари бўйича ёрдамчиси, бош отинойиси, Тошкент вилояти

Нурманова Мадина Шухрат қизи – Тошкент шаҳри "Simple Networking Solutions" масъулияти чекланган жамияти муассислигидаги "Daryo.uz" интернет-нашри фотомухбири, блогер

Ражабова Юлдуз Шамшиддиновна – "Дийдор" ёшлар экспериментал театр-студияси актрисаси

Рустамова Шахло Мухаммаджоновна – "Ўзбекконцерт" давлат муассасаси хонандаси

Рустамходжаева Мунисхон Расулжановна – "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамиятининг "Тошкент минтақавий темир йўл узели" унитар корхонаси цех техниги

Сабирова Дилфуза Киемовна – "Жиззах аккумулятор заводи" акциядорлик жамиятининг сифатни кафолатлаш бўлими бошлиғи, Жиззах вилояти

Сабирова Роза Давлатмуратовна – Урганч шаҳридаги 19-умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Садикова Сейяре Сифединовна – Андижон туманидаги "Фусункор" масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти

Тожибоева Бухалима Тухтабоевна – Наманган вилояти "Саховат" кексалар ва ногиронлиги бўлган шахслар учун интернат уйи катта ҳамшираси

Турекеева Ариухан Аимуратовна – "Қарақалпақстан жаслары" газетаси масъул котиби, Қорақалпоғистон Республикаси

Уракова Лола Хамидовна – эркин ижодкор, адиба, Қашқадарё вилояти

Хайдарова Рисолат Турсуновна – Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмасининг халқаро алоқалар ва бадиий таржима бўлими бош мутахассиси

Халимова Шарифа Рахимовна – "Ҳунарманд" уюшмасининг Бухоро вилояти бошқармаси аъзоси, қоракўл маҳсулотлари тикувчиси

Шербобоева Гулрух Бахтиёровна – Тошкент ахборот технологиялари университети Қарши филиали директорининг илмий ишлар ва инновациялар бўйича ўринбосари, Қашқадарё вилояти 

Шобердиева Назира Рузиевна – Термиз туманидаги "Ангел Фаришта" оилавий корхонаси раҳбари, Сурхондарё вилояти

Юлдашева Дилдора Эргашевна – Сирдарё туманидаги "Reka-Med Farm" масъулияти чекланган жамиятининг йиғувчи-қадоқловчиси, Сирдарё вилояти

Юлдошева Ҳамида Исмоиловна – Бухоро вилояти "Мурувват" ногиронлар учун аёллар интернат уйи ҳамшираси

Юнусова Хамидахон Халдаровна – Андижон тумани бош имом-хатибининг хотин-қизлар масалалари бўйича ёрдамчиси, бош отинойиси, Андижон вилояти

Суннатилла Абдуллаев
Мақолага баҳо беринг
Баҳолаганлар: 76
Рейтинг: 3
t
×