Мустақиллик муносабати билан бир гуруҳ давлат хизматчилари тақдирланди

Жамият 11210
image

Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг ўттиз бир йиллиги муносабати билан давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида”ги фармони қабул қилинди.

Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони

Мамлакатимизнинг иқтисодий қудратини мустаҳкамлаш, барча соҳа ва тармоқларда ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, юртимиз тараққиёти ва халқимиз фаровонлигини таъминлаш, Янги Ўзбекистоннинг халқаро майдондаги обрў-эътибори ва нуфузини юксалтиришга қўшган муносиб ҳиссаси, илғор инновацион технологияларни амалиётга жорий қилиш, замонавий ишлаб чиқариш қувватларини барпо этиш, ҳудудлар инфратузилмасини жадал ривожлантиришдаги улкан хизматлари, жамиятимизда тинчлик ва барқарорликни, миллатлараро тотувликни асраб-авайлаш, ёш авлодни Ватанга муҳаббат ва садоқат, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш ишларидаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор» фахрий унвони билан

Шайзаков Ташмурат - Боёвут туманидаги «Шайзоқ ота» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими» фахрий унвони билан

Ортиқов Бекдурди Садуллаевич - Қўшкўпир туманидаги «Ҳамроҳ» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти

Чутпулатов Чори Эргашевич - Жарқўрғон туманидаги «Жарқўрғон» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор» фахрий унвони билан

1. Аpтиқов Кенжабой - Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Сув хўжалиги объектлари хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекциясининг Хоразм вилояти инспектори

2. Tуланов Шарофиддин Худобердиевич - «Сўх-Оқтепа» ирригация тизими бошқармаси гидроучастка бошлиғи, Фарғона вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган чорвадор» фахрий унвони билан

Нуримов Шалабай Арапбаевич - Қораўзак туманидаги «Ермак» фермер хўжалиги бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи» фахрий унвони билан

Тугонова Улбуви - Пайариқ туманидаги «Тўғонов Бебит бобо» фермер хўжалиги пиллачиси, Самарқанд вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими» фахрий унвони билан

1. Алиматов Омонбек Давронбекович - «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 1-навли прокат цехи катта устаси, Тошкент вилояти

2. Ишмуратов Бахром Напасович - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Рух заводи эритиш цехи бошлиғи, Тошкент вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи» фахрий унвони билан

Халматов Эркин Иргашевич - Жиззах вилояти экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси бошлиғи

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими» фахрий унвони билан

Ахмеджанов Якубджан Бакиджанович - «Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик жамиятининг «18-автобус саройи» филиали автобус ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фуқаро авиацияси ходими» фахрий унвони билан

Умаров Бехзод Назруллаевич - «Uzbekistan airways» акциядорлик жамиятининг Парвозлар хизмати департаменти «Боинг-787» ҳаво кемаси командири

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан

1. Иноятов Январ Пулатович - Қашқадарё вилояти ҳокимининг фахрийлар билан ишлаш бўйича маслаҳатчиси

2. Хашимов Аманджан - Фарғона вилояти нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

1. Абдурасулов Фахритдин Раупович - «Uzbekistan GTL» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Қашқадарё вилояти

2. Айтбаев Баҳадир Юлдашович - «Устюрт қидирув-бурғилаш бошқармаси» масъулияти чекланган жамияти бурғиловчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

3. Арифджанов Акмал Закирджанович - «Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг бош директори ўринбосари

4. Гадоев Эркин Файзиевич - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари қўмитаси раиси

5. Қамбаров Нумонжон Мамажонович - «UzAuto Motors» акциядорлик жамиятининг логистика бўлими кран машинисти, Андижон вилояти

6. Латипов Уктам Хамидович - «Samarkand Touristic Centre» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Самарқанд вилояти

7. Сувонқулов Мухаммад - Пахтакор туманидаги «Семруғ» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

8. Турсунов Акбархужа - Учкўприк туманидаги «Тошкентлигузар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти

9. Халикулов Элмурад Худайназарович - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Марказий кон бошқармаси директори, Навоий вилояти

10. Юсупхужаев Сайдиагзам Сайдиумарович - «Нефть ва газ конлари геологияси ҳамда қидируви институти» давлат муассасаси лаборатория мудири

«Дўстлик» ордени билан

1. Абдуллаева Холида Абдужалиловна - Сайхунобод туманидаги «Сайхунобод агропилла» масъулияти чекланган жамияти пиллачиси, Сирдарё вилояти

2. Аккулов Уралбай Абдуганиевич - Халқ депутатлари Зомин тумани Кенгаши депутати, меҳнат фахрийси, Жиззах вилояти

3 .Бегнаева Бибисора - Қарши туманидаги «Ертепа» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қашқадарё вилояти

4. Бобоев Абдираҳмон Юсупович - Чироқчи туманидаги «Абдираҳмон бобо асали» хусусий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти

5. Гиясов Аълохон Камалович - Юнусобод тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент шаҳри

6. Жумаев Араббой Ражаббоевич - Муборак тумани «Муборак» қоракўлчиликка ихтисослаштирилган масъулияти чекланган жамияти бош чорвашуноси, Қашқадарё вилояти

7. Исраилов Исмаил Джураевич - «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг энергетика цехи 1-қозонхона устаси, Тошкент вилояти

8. Календеров Караматдин Каражанович - Нукус шаҳар маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғи ўринбосари, Қорақалпоғистон Республикаси

9. Караев Джура - Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Сув хўжалиги объектлари хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекциясининг Жиззах вилояти инспектори

10. Матниязова Ойбиби Наримановна - Шовот туманидаги «Гулистон биосервис» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти

11. Мирзаев Мухаммад Хамидович - Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марғилон шаҳар Кенгаши раиси, Фарғона вилояти

12. Мирзакулова Ўлмас Абдурасуловна - Термиз шаҳридаги «Шодлик» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сурхондарё вилояти

13. Найденова Галина Олеговна - «Тошкент минтақавий темир йўл узели» унитар корхонасининг Ховос сигнализация ва алоқа масофаси электр механиги, Сирдарё вилояти

14. Носиров Абдусамад - Пискент тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент вилояти

15. Оқбутаев Эгамберди Эргашович - «Қуйи Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг Насос станциялари ва энергетика бошқармаси автокран ҳайдовчиси, Навоий вилояти

16. Пирнафасов Нормат Хўжабоевич - «Туямўйин гидроэлектростанцияси» унитар корхонасининг турбина цехи машинисти, Хоразм вилояти

17. Примбетов Аймурза Абилкаирович - Қонликўл тумани йўллардан фойдаланиш унитар корхонаси автогрейдерчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

18. Рахимов Бозор - Бахмал тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Жиззах вилояти

19. Рустамов Ахмаджон Ражабович - Меҳнат фахрийси, Тошкент вилояти

20. Салиходжаев Закирходжа Тораходжаевич - «Тошкент шаҳар сув таъминоти» масъулияти чекланган жамиятининг «Қодирия» бош сув иншооти диспетчерлик хизмати бошлиғи

21. Сатторов Рустамжон Тешаевич - Самарқанд шаҳридаги «Вad Group» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти

22. Сафаров Суннатилло Суюнович - «Навоийазот» акциядорлик жамиятининг Поливинилхлорид, каустик сода ва метанол ишлаб чиқариш мажмуаси участка бошлиғи, Навоий вилояти

23. Тулякова Робия - Сурхондарё вилояти «Бувижонлар» мактаби раиси

24. Турдибаев Ҳашимжон Пирматович - Қувасой шаҳридаги «Бўстон» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти

25. Умарова Илмира Туремуратовна - «Ҳудудгаз Хоразм» газ таъминоти филиалининг марказий диспетчерлик хизмати диспетчери, Хоразм вилояти

26. Усмонова Хидоят Нумоновна - Сергели тумани ободонлаштириш бошқармасининг санитар-тозалаш бўлими ишчиси, Тошкент шаҳри

27. Хайдарова Ойдин Нематжон қизи - Мирзо Улуғбек туманидаги «Олимлар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри

28. Халдарова Феруза Мухамад-Алиевна - Тошкент шаҳар татар жамоатчилик маданий-маърифий маркази раисининг ўринбосари

29. Холмирзаева Мавлюда Бузрукходжаевна - Жалақудуқ тумани хотин-қизлар жамоатчилик кенгаши тарғибот гуруҳи раҳбари, Андижон вилояти

30. Худойназаров Тухта - Тайлоқ тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Самарқанд вилояти

31. Ҳамроев Илҳомжон Орзиевич - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг бош геологи ўринбосари, Навоий вилояти

32. Цой Владимир Деневич - Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитасининг Минерал ресурслар институти бўлим бошлиғи

33. Чўтанов Усмон Нафасович - Мирзаобод тумани ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш бўлими ветеринари, Сирдарё вилояти

34. Шабанов Александр Валентинович - «Uzbekistan airways» акциядорлик жамиятининг Парвозлар хизмати департаменти «Боинг-787» ҳаво кемаси командири

35. Шадманов Алимджан Тагаевич - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Мис эритиш заводи металлургия цехи бошлиғи, Тошкент вилояти

36. Шадманов Ядгархожа Махаматович - Ўзбекистон Республикасининг Афғонистон Ислом Республикасидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

37. Шарипов Равшан Содиқович - «Ўзтемирйўлқурилишмонтаж» унитар корхонасининг Гидротехник иншоотлар қуриш дирекцияси экскаватор машинисти

38. Шоназарова Дилбар Акабоевна - Пахтакор тумани ҳокимининг ўринбосари – оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи, Жиззах вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

1. Ажиниязов Байполат Жолдасбаевич - «Устюрт геофизика экспедицияси» филиали бош механиги, Қорақалпоғистон Республикаси

2. Бабаев Бахром Джалолович - Ўзбекистон Республикасининг Польша Республикасидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

3. Бойматов Исакжон Жалилович - Олтиариқ туманидаги «Хайрулло Баҳром Бойматов» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

4. Вахобов Маъруфжон Маликович - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

5. Габдурахманов Илгиз Каримович - «Uzbekistan аirports» акциядорлик жамиятининг парвозлар хавфсизлиги инспекцияси бошлиғи

6. Иминов Абдулвохид Мухиддинович - Наманган шаҳридаги «Бунёдкор-3» масъулияти чекланган жамияти директори, Наманган вилояти

7. Исаев Махмуджон Ниматович - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг меҳнаткашларнинг ижтимоий-иқтисодий манфаатларини ҳимоя қилиш бўлими мудири

8. Каримов Ғуломжон Хусанбоевич - Марҳамат туманидаги «Феруз» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

9. Курманов Алишер Анварович - Ўзбекистон Республикасининг Украинадаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

10. Махмуджанов Уктамжон - «Сўғдиёна бино ва иншоотлардан фойдаланиш» масъулияти чекланган жамияти директори, Жиззах вилояти

11. Нурматов Бахтиер Назирович - «Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон-турбина цехи машинисти, Тошкент вилояти

12. Олимов Ботир Комилович - Шофиркон тумани маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг маслаҳатчиси, Бухоро вилояти

13. Очилов Холмат Найимович - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг автомобиль транспорти бошқармаси «БелАЗ» ҳайдовчиси, Тошкент вилояти

14. Рахимбердиев Хакберди Халикбердиевич - «Сирдарё иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг электр цехи чилангари, Сирдарё вилояти

15. Рўзиматов Хамдамбой Бойжонович - Янгиариқ тумани ирригация бўлими гидротехниги, Хоразм вилояти

16. Рустамов Нодир Сохибович - Қарши шаҳридаги «NR Construction and Design» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти

17. Тухтаев Ёри Қурбонович - «Талимаржон иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг цех смена бошлиғи, Қашқадарё вилояти

18. Файзиев Алишер Рахматович - «Enter Engineering Pte. Ltd.» компаниясининг ишлаб чиқаришга тайёрлаш бўлими бошлиғи

19. Файзуллаев Джамал Сабахонович - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

20. Файзуллаев Яркун Закириллаевич - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси раиси ўринбосари – Халқаро ишлар бўлими мудири

21. Ходжаева Мохира Мирзахмадовна - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш масалалари қўмитаси аъзоси

22. Ҳамракулов Дилшод Бегимкулович - «Фарҳод гидроэлектрстанцияси» унитар корхонасининг смена бошлиғи, Сирдарё вилояти

23. Юлдашев Баходиржан Шакирджанович - «Unicon.uz» фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари марказининг ихтисослашган ишлаб чиқариш департаменти бўлим бошлиғи

«Келажак бунёдкори» медали билан

1. Рахмонов Сардоржон Содиқжонович - Давлатобод тумани «Тадбиркор» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Наманган вилояти

2. Хабибуллаев Шерзод Хайрулла ўғли - «Unicon-Soft» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

«Жасорат» медали билан

1. Бабаджанов Отабек Садуллаевич - Амударё туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Қорақалпоғистон Республикаси

2. Дехканбаев Сордарбек Хамидуллаевич - Ўрта Чирчиқ туманидаги ҳунарманд-тикувчи, Тошкент вилояти

3. Джураев Салим Турапович - Миробод туманидаги уй жиҳозларини таъмирлаш устаси, Тошкент шаҳри

4. Иботов Толибжон Шомирович - Қарши шаҳридаги «Қарши ҳамкор инвентор» оилавий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти

5. Кадиров Юсуп Носирович - Самарқанд шаҳридаги 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактаби мураббийси, Самарқанд вилояти

6. Мамажанов Дилмурат Рахимбердиевич - «Ҳунарманд» уюшмасининг Андижон шаҳар бўлими аъзоси, эсдалик буюмлари ясовчи уста, Андижон вилояти

7. Маматова Хикмат Эшбековна - Гулистон шаҳридаги ҳунарманд-тикувчи, Сирдарё вилояти

8. Ниязов Хурсанали Акрамжонович - Тўрақўрғон туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Наманган вилояти

9. Сайфуллаев Баходир Нуруллаевич - Дўстлик туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Жиззах вилояти

10. Сафарбаева Назира Камиловна - Хоразм вилояти «Меҳр гулшани» ногирон болалар ва ёшларни қўллаб-қувватлаш жамияти раиси

11. Тўхтаева Ражабой Каримовна - Бойсун туманидаги ҳунарманд-тўқувчи, Сурхондарё вилояти

12. Усмонов Азиз Қобилжонович - Тошлоқ туманидаги хусусий тадбиркор, Фарғона вилояти

13. Худойқулов Фарход Бомуллаевич - «Ҳунарманд» уюшмасининг Ғиждувон тумани бўлими аъзоси, тоштарош уста, Бухоро вилояти

14. Юлдошов Ойбек Олтинович - Навбаҳор туманидаги оилавий тадбиркор, Навоий вилояти

«Шуҳрат» медали билан

(100 ёшдан ошганлар)

1. Абдурасулов Абдуллажон - Асака тумани, Андижон вилояти

2. Алламова Қизларгул - Янгибозор тумани, Хоразм вилояти

3. Бекбергенова Базар - Нукус шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси

4. Джалилова Хелчахон - Наманган шаҳри, Наманган вилояти

5. Зулимова Суйма - Зарбдор тумани, Жиззах вилояти

6. Қуролов Холмурод - Данғара тумани, Фарғона вилояти

7. Маркабаева Разаван Хасраевна - Олмалиқ шаҳри, Тошкент вилояти

8. Муслимова Хамро - Қизилтепа тумани, Навоий вилояти

9. Олимова Улуғ - Ургут тумани, Самарқанд вилояти

10. Тохиров Шенна - Шаҳрисабз тумани, Қашқадарё вилояти

11. Усаметова Кундуз - Мирзо Улуғбек тумани, Тошкент шаҳри

12. Фозилова Салима - Шофиркон тумани, Бухоро вилояти

13. Хаккулова Янглиш - Ховос тумани, Сирдарё вилояти

14. Холиярова Бибигул - Ангор тумани, Сурхондарё вилояти

«Шуҳрат» медали билан

1. Абидов Джамшид Камалитдинович - «Akfa Dream World» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

2. Алимухамедов Илхом Мизратович - Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази лаборатория мудири

3. Асатова Лайло Сафаровна - Когон тумани газ таъминоти бўлимининг газ ускуналарини таъмирлаш хизмати чилангари, Бухоро вилояти

4. Бекимбетова Клара Тулегеновна - Акциядорлик тижорат Халқ банкининг Тахтакўпир филиали етакчи мутахассиси, Қорақалпоғистон Республикаси

5. Березуцкая Ксения Юрьевна - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

6. Давлятов Рустамжон Анварович - «Davlatov industries» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент шаҳри

7. Джалилов Дилмурод Сотволдиевич - «UzAuto Motors» акциядорлик жамиятининг пайвандлаш цехи электр монтёри, Андижон вилояти

8. Жамонкулов Акмал Зиядуллаевич - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Жанубий кон бошқармаси кончилик бўлими етакчи муҳандиси, Навоий вилояти

9. Жуманова Феруза Валижоновна - Норин туманидаги «Дилизар» деҳқон хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти

10. Жўраев Хайдар - Зомин тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Жиззах вилояти

11. Исхаков Исохон Тиловевич - «Самарқандйўлкўкалам» унитар корхонаси кўкаламзорлаштирувчиси, Самарқанд вилояти

12. Каримов Фарход Нишонович - «Uzbekistan airways technics» масъулияти чекланган жамиятининг смена муҳандиси

13. Кулманов Дилшод Юлдашевич - Бектемир туманидаги «Бектемир махсустранс» автотранспорт филиали ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

14. Кучкаров Акрам Уразбаевич - «Ангрен кўмир кони» филиалининг 16-конвейер транспорти участкаси машинисти, Тошкент вилояти

15. Мамадаев Шерзодбек Шухратбекович - Андижон туманидаги «Сапфир садаф сервис» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти

16. Маматмуротов Шерали Холмўминович - Бандихон тумани «Обод турмуш» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Сурхондарё вилояти

17. Машрапов Хусниддин Турсуналиевич - Ўрмон хўжалиги илмий-тадқиқот институти докторанти

18. Мухиддинова Хулкар Камолдиновна - Наманган шаҳар ободонлаштириш бошқармаси гулхона бригадаси ишчиси, Наманган вилояти

19. Нишаналиева Айшахон - Юнусобод тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент шаҳри

20. Очилова Инобат Салимовна - Навбаҳор туманидаги «Очилова Инобат» фермер хўжалиги бошлиғи, Навоий вилояти

21. Раҳматов Икром Аҳмедович - Оқдарё туманидаги «Зарафшон ломан парранда» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти

22. Рўзиқулов Йўлдош Умарович - «Кўприкқурилиш трести» унитар корхонасининг 67-кўприк қурилиш отряди монтажчиси

23. Сайфитдинова Дилорам Фазлитдиновна - Ўзбекистон Қизил ярим ой жамиятининг Наманган вилояти бўлими раиси

24. Тошова Гулсум Жумаевна - Миришкор туманидаги «Янги Миришкор агропилла» масъулияти чекланган жамияти пиллачиси, Қашқадарё вилояти

25. Убайдуллаев Эркин Умурович - «Регионалгеология» давлат унитар корхонасининг Марказий Ўзбекистон геологик тасвирлаш дала экспедицияси бурғилаш қурилмаси машинисти

26. Урунов Юсубжон Юлдашович - Олот туманидаги «Олот агросервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайн оператори, Бухоро вилояти

27. Фозилов Хайдар Инамович - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тасарруфидаги капитал қурилиш бошқармаси бошлиғи

28. Хакимова Матлуба Хакимовна - Зафаробод тумани агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси кенгаши раиси, Жиззах вилояти

29. Хасанов Баходир Буранбаевич - «Қуюв-механика заводи» шўъба корхонасининг қуюв цехи металл қуювчиси, Тошкент шаҳри

30. Ходжабеков Нуриддин Султанмурадович - Сирдарё туманидаги «Султон» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

31. Хусанов Турсункул Муратбекович - Сирдарё тумани «Ҳикматли» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Сирдарё вилояти

32. Ҳасанова Мавжуда Ғаниевна - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Демократик институтлар, нодавлат ташкилотлар ва фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари қўмитаси аъзоси

33. Юлдашова Комила Қаршиевна - Яккабоғ туманидаги «Комила Қаршиевна» хусусий биолабораторияси раҳбари, Қашқадарё вилояти

34. Юсупов Иззатилло Аҳмадович - Ғиждувон давлат ўрмон хўжалигининг кўчатчилик бўлими ўрмонбегиси, Бухоро вилояти

Ўзбекистон Республикаси Президенти
Ш.Мирзиёев

Суннатилла Абдуллаев
Мақолага баҳо беринг
Баҳолаганлар: 154
Рейтинг: 3.1
t
×