Prezident 200 dan ortiq tibbiyot xodimini mukofotladi

Jamiyat 11949
image

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev "Koronavirus pandemiyasiga qarshi kurashishda fidoyilik ko‘rsatgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi Farmonni imzoladi.

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Koronavirus pandemiyasi tufayli yuzaga kelgan murakkab va sinovli kunlarda hayoti va sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yib, mavjud xatarlarga qarshi kurashish, infeksiya keng tarqalishining oldini olish, yurtimizda sanitar–epidemiologik osoyishtalikni ta’minlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, o‘zining matonati, bilim va salohiyati, professional mahoratini namoyon etib, aholi salomatligini muhofaza qilish, bemorlar hayotini asrash, ularga yuksak e’tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish borasidagi alohida xizmatlari, shuningdek, o‘z burchi va qasamyodiga sodiq qolib, zimmasiga yuklangan vazifalarni bajarish yo‘lidagi ulkan jasorati va fidoyiligi uchun bir guruh yurtdoshlarimiz faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

"O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi" faxriy unvoni bilan

Axunov Olimjon – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi bakteriolog shifokori

Alimov Anvar Valiyevich – Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazi direktori

Barotova Vinera Djurayevna – Toshkent shahar OITSga qarshi kurash markazi bosh shifokori

Liverko Irina Vladimirovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy amaliy tibbiyot markazi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Musabayev Erkin Isakovich – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti direktori

"Fidokorona xizmatlari uchun" ordeni bilan

Akilov Xabibulla Ataullayevich – Toshkent vrachlar malakasini oshirish instituti rektori

Atabekov Nurmat Satiniyazovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanitariya–epidemiologik nazorati davlat inspeksiyasi boshlig‘i – O‘zbekiston Respublikasi Bosh davlat sanitariya inspektori

Djapparova Gulsim Tanirbergenovna – Konimex tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar bo‘limi infeksionist shifokori, Navoiy viloyati

Imamkulov Abdukayum Bazarovich – Jarqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi infeksionist shifokori, Surxondaryo viloyati

Matnazarov Ismoil Saidovich – Hazorasp tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori, Xorazm viloyati

Mengliyev Zulfitdin Davronovich – Romitan tumani markaziy shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi anesteziolog–reanimatologi, Buxoro viloyati

Mustafayev Xayrulla – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti bosh ilmiy xodimi

Novikova Natalya Borisovna – Mirobod tumani ko‘p tarmoqli poliklinikasi infeksionisti, Toshkent shahri

Ruziyev Murot Samadovich – G‘uzor tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Qashqadaryo viloyati

Rustamova Dildora Abdumalikovna – Toshkent tibbiyot akademiyasining ko‘p tarmoqli klinikasi bosh shifokori

Tuychiyev Laziz Nadirovich – Toshkent tibbiyot akademiyasi rektori

Xudaynazarov Odilbay Abdinaimovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklari shifoxonasi shifokori

I darajali "Salomatlik" ordeni bilan

Azimov Abduvaxid Vaxabjanovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining tibbiy ta’minot boshqarmasi boshlig‘i

Almardanov Shuxrat Qudratovich – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi Davolash–profilaktika yordamini tashkillashtirish bosh boshqarmasining birlamchi tibbiy–sanitariya yordamini tashkillashtirish boshqarmasi boshlig‘i

Asilova Muxayyo Ubayevna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi bosh shifokori

Axmedjanova Umida Nizamovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta shifokori

G‘ofurova Umida Raximovna – Farg‘ona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Dadabayev Fayzullojon Abdukaxarovich – Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokor–bakteriologi

Jumaniyazov Davronbek Xusainboyevich – Samarqand viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

Qodirova Saida Niyozovna – Buxoro viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

Mirkasimova Xolida Xafizovna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi virusologiya bo‘limi boshlig‘i

Muminov Solijon Djalilovich – Namangan viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

Parpiyeva Nargiza Nusratovna – Respublika ixtisoslashtirilgan Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazi direktori

Saydaliyev Saydimurat Saydiganiyevich – Respublika o‘lat, karantin va o‘ta xavfli yuqumli kasalliklar muhofazasi markazi direktori

Saidgaziyeva Xushnura Saidsaliyevna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasining bolalar o‘tkir gepatit kasalliklari bo‘limi mudiri

Salixbayeva Umida Saidovna – “Dori–darmon” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi

Sattarov Xasan Ilxamovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi kardioterapevtik reanimatsiyasi bo‘limi mudiri

Tadjibayev Gafurdjan Xodjibayevich – Respublika o‘lat, karantin va o‘ta xavfli yuqumli kasalliklar muhofazasi markazining o‘lat, epidemiologiya va bakteriologiya laboratoriyasi shifokori

Xashimova Xilola Nazrullayevna – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi infeksionist shifokori

Xusainov Baxtiyor Raxmatovich – Kitob tumani yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokor–infeksionisti, Qashqadaryo viloyati

Sharipova Kalbike Jumagaliyevna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokori

Yuldasheva Zaripa Mirmaxmudovna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi shifokor–laboranti

II darajali "Salomatlik" ordeni bilan

Akmirzoyeva Sayyora Toshtemirovna – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi kichik tibbiy xodimi

Alimov Saxibdjan Gapparovich – Epidemiologiya, mikrobilogiya va yuqumli kasalliklar ilmiy–tekshirish instituti klinikasi shifokor–reanimatologi

Alimova Baxrinisa Axmatovna – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi kichik tibbiy xodimi

Axmedova Dilfuza Tajikulovna – Sirdaryo viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi mudiri

Axundadayeva Yokutxon Axmetovna – Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining jonlantirish bo‘limi hamshirasi

Achilova Inobat Nutfilloyevna – Kogon tumani tibbiyot birlashmasi neonatologi, Buxoro viloyati

Boymurzayev Abdisodik Islomovich – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi infeksionist shifokori

Buvabekova Dilfuzaxon Madaminovna – Andijon tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi hamshirasi, Andijon viloyati

Valnazarova Zulfiya Qummijanovna – Xorazm viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi katta hamshirasi

Gafurdjanova Naiba Nigmatovna – Sirdaryo viloyati OITSga qarshi kurash markazi laboratoriyasining katta laboranti

Djumashev Alisher Nishanbayevich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasining 1–bo‘limi shifokori

Dugamatova Dinara Temir–Bulatovna – M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasining diagnostik laboratoriyasi mudiri

Yeshmuratova Ra’no Yendirbayevna – U.Xalmuratov nomidagi Qoraqalpog‘iston Respublikasi ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining gematologiya bo‘limi hamshirasi

Jumayeva Dilovar Turayevna – Qashqadaryo viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi laboranti

Zaretdinova Gulayim Tilegenovna – Nukus shahar tibbiyot birlashmasiga qarashli 8–oilaviy poliklinikasi otorinolaringolog shifokori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Zuxurova Shaxodat Jalilovna – Zangiota tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam bo‘limi shifokori, Toshkent viloyati

Ibragimxodjayeva Aliya Shavkatovna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasining biokimyo diagnostika laboratoriyasi shifokor–laboranti

Izimbetova Anargul Axmetovna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya–anesteziologiya bo‘limi shifokori

Inagamova Gulmira Nuritdinovna – Toshkent shahridagi 1–klinik shifoxonasining allergologiya bo‘limi katta hamshirasi

Iskandarov Abduxalil Muzafarovich – Marhamat tumanidagi 31–qishloq oilaviy poliklinikasi shifokori, Andijon viloyati

Kudasheva Lyudmila Vladimirovna – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya–epidemiologik osoyishtalik agentligi bosh mutaxassisi

Kurbanov  Botirjon Jurabayevich – O‘zbekiston  Respublikasi  Sog‘liqni  saqlash  vazirligi  huzuridagi sanitariya–epidemiologik osoyishtalik agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari

Kuchkarova Sevar Abdukaxarovna – Jizzax viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Qutlimuratov Bahadir Baqitbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi davlat sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi
bosh shifokori

Mamatqulova Fotima Tashbayevna – Surxondaryo viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi shifokori

Masharipov Ilhambay Davlatbayevich – Yangibozor tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori, Xorazm viloyati

Mirzayeva Fayzilatxon Ne’matovna – Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

Norbutayev Odiljon Mamadaliyevich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Namangan filiali sanitariya havo yo‘llari va favqulodda vaziyatlarda tibbiy yordamni tashkil etish bo‘limi mudiri

Normamatova Feruza Karshibayevna – Qashqadaryo viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining bakteriolog shifokori

Norova Malohat Mustafoyevna – Qiziltepa tumani sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining bakteriologiya bo‘limi laboranti, Navoiy viloyati

Pulatov Abdurashid Qaxarjonovich – O‘rta Chirchiq tumani O‘rtasaroy karantin zonasi davlat korxonasi oshpazi, Toshkent viloyati

Pulatova Gulnora Batirovna – 1–Markaziy konsultativ–diagnostik poliklinikasining maxsus bo‘limi otolaringolog shifokori

Riskiyev Baxtiyor – Toshkent viloyati OITSga qarshi kurash markazi bosh shifokori

Sagatova Adolat Pattoxovna – Olmazor tumanidagi 17–oilaviy poliklinika shifokori, Toshkent shahri

Saribayeva Zamira Juranovna – Jizzax viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi  epidemiologik monitoring va profilaktik tadbirlarni tashkil etish bo‘limi – epidemiolog vrachi

Semina Yelena Aleksandrovna – Sergeli tumani tibbiyot birlashmasi onkolog–shifokori, Toshkent shahri

Sultonov Bozorboy Oltinovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Farg‘ona filialining bolalar reanimatsiya bo‘limi anesteziolog–reanimatologi

O‘rolov Oybek Absalomovich – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi jonlantirish bo‘limi shifokori

Xamrakulov Kodirjon Akramjonovich – Paxtaobod tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori, Andijon viloyati

Xamraqulov Uktam Xolbutayevich – Jizzax viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi mudiri

Xashimova Saodat Sakidjonovna – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi hamshirasi

Xodjayeva Aziza Shabatovna – Toshkent shahri “De–factum laboratories” klinikasi shifokori

Xodjiyev Akmaljon Anvar o‘g‘li – 1–Markaziy konsultativ–diagnostik poliklinikasining tez tibbiy yordam bo‘limi katta feldsheri

Xomidov Faxriddin Mirzoumarovich – Sirdaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi reanimator–anesteziologi

Xusanov Anvar Mirzakbarovich – 1–Respublika klinik shifoxonasi bosh shifokori

Hamroyeva Zebiniso Asrorovna – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi hamshirasi

Choriyeva Ramila Gaybullayevna – Mirishkor tumani Jeynov shifoxonasi umumiy amaliyot shifokori, Qashqadaryo viloyati

Shayimov Ravshan Yuldashovich – Angor tumani tibbiyot birlashmasiga qarashli yuqumli kasalliklar bo‘limi mudiri, Surxondaryo viloyati

Yunusova Uzeynaxon Yaxyaxonovna – Farg‘ona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Yakubov Axmadjon – Farg‘ona viloyat sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi bosh shifokori

"Jasorat" medali bilan

Djumaniyazova Zulfiya Yuldashovna (marhum) – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpog‘iston filiali nevrologiya bo‘limi katta hamshirasi

Nafasov Shavkat Nasirovich (marhum) – Ichki ishlar vazirligi Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bosh boshqarmasining bo‘lim boshlig‘i

Tuxtayeva Feruza Askarovna (marhum) – Olmazor tumanidagi 18–oilaviy poliklinikasi katta hamshirasi, Toshkent shahri

Uralov Alisher Tashkuvatovich (marhum) – Yakkasaroy tumanidagi markaziy poliklinikasi ultratovush tashxisi shifokori, Toshkent shahri

Xamraqulov Botir Jabborovich (marhum) – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Jizzax filiali direktorining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

Shamaxmudov A’loxon Abzalovich (marhum) – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi Moliya va moddiy–texnika ta’minoti boshqarmasi bo‘lim boshlig‘ining o‘rinbosari

"Sodiq xizmatlari uchun" medali bilan

Abdullayev Anvar Abduraxmanovich – Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy – biologik muhofazani tashkil etish bo‘limi boshlig‘i

Abdullayev Odiljon Axmadovich – Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi 7–bo‘lim shifokori

Azadyan Georgiy Djivanshirovich – Samarqand shahar tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Samarqand viloyati

Akramov Odil Rustamovich – G‘ijduvon tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam bo‘limi feldsheri, Buxoro viloyati

Allamurodov G‘ayrat – Qashqadaryo viloyati Qamashi tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi feldsheri

Axmedov Rafael Madraximovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Quchlari Bosh shtabi radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza qo‘shinlari bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari

Axmedov Xasanboy Arabovich – Andijon tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Andijon viloyati

Axmedova Nilufar Adiljonovna – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi virusolog shifokori

Ashirmatov Isomitdin Yuldashovich – Jizzax shahar tibbiyot birlashmasi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Bazarova Shaxsanam Kamildjanovna – Xorazm viloyati endokrinologiya dispanserining biokimyo laboratoriyasi laboranti

Boboyev To‘ra Jo‘rayevich – Buxoro viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi tibbiy feldsheri

Dolimov Toxirbek Kenjabek o‘g‘li – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy–tekshirish instituti klinikasi bo‘lim mudiri

Zaitov Iskander Ravilevich – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi virusolog shifokori

Zokirova Xolidaxon Abduvaxitovna – Yashnobod tumani sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi epidemiologik monitoring va profilaktika tadbirlarini tashkil etish bo‘limi laboranti, Toshkent shahri

Ziyneshov Rinatdin Kutlimuratovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Nukus shahar bo‘limi instruktor–qutqaruvchisi

Ibragimov Nematjon Komiljonovich – Toshkent tibbiyot akademiyasining anesteziologiya va reanimatologiya kafedrasi mudiri

Ibragimov Turakul Xakberdiyevich – Sirdaryo viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi avtoxo‘jaligi haydovchisi

Imamnazarova Mashkura Yegamnazarovna – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi sanitariya–epidemiologiya nazorati markazi bakteriologiya bo‘linmasi boshlig‘i

Imamov Otabek Sunnatovich – Toshkent viloyati teri–tanosil kasalliklari dispanseri bosh shifokori

Irgasheva Zebiniso Dilmuradovna – Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

Irgashov Akram Akbarovich – Respublika ixtisoslashtirilgan Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazining o‘pka sili diagnostika bo‘limi mudiri

Islamov Alisher Sadriddinovich – Toshkent shahri “Akfa medline” xususiy klinikasi yetakchi mutaxassisi

Kamalov Bekzod Nigmatbekovich – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi  22–sonli jazoni ijro etish koloniyasi bo‘lim boshlig‘i

Karaboyev Nurali Jurakulovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza guruhining maxsus ishlov berish seksiyasi komandiri

Karimov Feruz Farxadovich – O‘rta Chirchiq tumani O‘rtasaroy karantin zonasi davlat korxonasi direktori, Toshkent viloyati

Kasimov Jaloliddin Sadreddinovich – Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi anesteziolog–reanimatologi

Kuziyev Baxtiyor Raximovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta shifokori

Kuljanova Malika Mirxosilovna – Respublika ixtisoslashtirilgan akusherlik va ginekologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazining chaqaloqlar patologiyasi bo‘limi katta hamshirasi

Kurbanov Begali Turdaliyevich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Transportda xavfsizlikni ta’minlash bosh boshqarmasi muhim topshiriqlar bo‘yicha inspektori

Qahhorov Axmad Azimovich – Buxoro viloyati Buxoro tumani IIB huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘linmasi tayanch punktlari profilaktika katta inspektori

Madaliyev Saloxiddin Umaraliyevich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasining harbiy qism guruh mutaxassisi

Mamatxakimov Tajimurot Xayitovich – Sho‘rchi tumani yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Surxondaryo viloyati

Maxmudova Nasiba Ishmuradovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi bo‘lim boshlig‘i

Mirzaliyev Mirtemir Niyazovich – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi elektrigi

Nasretdinov Umid – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi bosh shifokori o‘rinbosari

Paluaniyazov Muratbay Kudaybergenovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligining Maxsus va tibbiy yordam avtokorxonasi haydovchisi

Pankratova Natalya Aleksandrovna – M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasining diagnostik laboratoriyasi katta hamshirasi

Pardayeva Dilfuza Achilovna – Sirdaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi jonlantirish bo‘limi kichik tibbiy xodimi

Radjapov Jasurbek Bazarbayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi  Markaziy harbiy okrugining radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza xizmati boshlig‘i

Razzakov Nazirjon Mutalibovich – Andijon viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy – biologik muhofazani tashkil etish bo‘limi
katta ofitseri

Rasulov Bahodir Qahramonovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Uchtepa tumani tez tibbiy yordam 4–bo‘lim boshlig‘i, Toshkent shahri

Raxmanov Xusniddin Sharipovich – Chilonzor tibbiyot kolleji direktori, Toshkent shahri

Samiyev Kaxramon Abdukaxxorovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi vzvodining maxsus ishlov berish seksiyasi komandiri

Soxibnazarov Mudarisjon Matlabjonovich – Samarqand viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy–biologik muhofazani tashkil etish bo‘limi texnigi

Tadjiyev Botir Mirxashimovich – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy–tekshirish instituti direktori

Tirkashev Murodjon Mamurovich – Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul–post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi bo‘linma komandiri

Toshxojayev Xamidullo Xabibullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona viloyati qo‘riqlash boshqarmasi guruh safdor–xodimi

Turgunov Ixtiyor Baxtiyorovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar qo‘riqlash boshqarmasining Yashnobod tumani bo‘yicha sektor safdor–xodimi

Urunbayev Ruslan Maxmudjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Sirdaryo viloyati qo‘riqlash boshqarmasi guruh katta mutaxassisi

Usmonov Baxtiyor Shermirzayevich – Andijon shahri bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi Jinoyat qidiruv bo‘limi tezkor vakili

Fayzullayev Xayrullo Norkulovich – Virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi jonlantirish bo‘limi mudiri

Xaliqova Roziya Djabarovna – Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

Xaritonov Aleksey Sergeyevich – 1–Markaziy konsultativ–diagnostik poliklinikasining tez tibbiy yordam bo‘limi mudiri

Xudaykulov Ulugbek Parmonovich – Navoiy viloyati Xatirchi tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘limi profilaktika katta inspektori

Say Svetlana Afanasiyevna – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya–epidemiologik osoyishtalik agentligi shifokori

Sherov Baxodir Narziqulovich – Buxoro viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya bo‘limi boshlig‘i

Shirinbayev Narzulla Shukurboyevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali katta ordinatori

Eshnazarov Sulton Ermatovich – Tibbiyot bosh boshqarmasining snitariya–epidemiologiya nazorati boshqarmasi bakteriologiya laboratoriyasi mudir

"Sog‘lom turmush" medali bilan

Axmedova Shaxnoza Xayrullayevna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti shifokor–laboranti

Boboxanova Dildora Ismoiljonovna – Asaka tumani sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Andijon viloyati

Gulyamova Moxira Ravshanovna – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi hamshirasi

Jamolov Mexriddin Muyidinovich – Buxoro viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya bo‘limi anesteziolog– reanimatologi

Jo‘rayev Baxtiyor Choriyevich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Surxondaryo filiali tez tibbiy yordam bo‘limi feldsheri

Ibragimov G‘ofirjon Zokirovich – Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Ibragimova Tursunoy Vaxobovna – Yozyovon tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar bo‘limi hamshirasi, Farg‘ona viloyati

Ikramova Yokut Saloxitdinovna – Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi kichik tibbiyot xodimi

Imomnazarova Djamilya Tursunbayevna – Angren shahar tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi kichik tibbiy xodimi, Toshkent viloyati

Ismoilov Umed Yusupovich – Virusologiya ilmiy tekshirish instituti ambulator poliklinika, diagnostika – Gepatologiya markazi infeksionist shifokori

Ismoilov Shuxrat Mirzoravshanovich – Kitob tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Qashqadaryo viloyati

Itolmasova Guljohon Murodillayevna – Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi kichik tibbiy xodimi

Kurbanova Bernara Gafurovna – Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazining rentgenologiya bo‘limi shifokori

Kutibayeva Gulfiya Menlibayevna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpog‘iston filialining reanimatsiya bo‘limi shifokori

Lukmonova Gulchiroy Kilichevna – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi reanimatologi

Madaminov Alisher Xakimboyevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokori

Mamayusupova Mamlakat Arzikulovna – Jizzax viloyati sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazi virusologiya laboratoriyasi kichik tibbiy xodimi

Mamutova Abadan Iskenderovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpog‘iston filiali tez tibbiy yordam bo‘limi shifokori

Matkarimov Matkarim Ro‘zimbayevich – Toshkent shahar 2–bolalar jarrohlik klinik shifoxonasi reanimatsiya va anesteziologiya bo‘limi reanimatolog–anesteziologi

Matnazarova Muxabbat Karimovna – Yangiariq tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi hamshirasi, Xorazm viloyati

Mirzayeva Dilshoda Zakirjonovna – Jalaquduq tumani sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazi dezinstruktori, Andijon viloyati

Mirzakulova Xolida Xidirnazarovna – Sirdaryo viloyati sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi shifokor virusologi

Mustakimova Mohira Raxmatbekovna – Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi kichik tibbiy xodimi

Nazarova Ra’no Rashidovna – Qarshi shahar ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi yuqumli kasalliklar shifokori, Qashqadaryo viloyati

Narziyeva Sarat Istamovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Navoiy filialining shoshilinch xirurgiya bo‘limi kichik tibbiy xodimi

Patxullayeva Mukaddas Tulanovna – Bektemir tumani sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Toshkent shahri

Raimjonova Gulnora – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta hamshirasi

Saydullayeva Dilafruz Sirojidinovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent viloyati filiali bosh hamshirasi

Saparova Muxabbat Yerdashevna – Toshkent viloyati OITSga qarshi kurashish markazi epidemiolog shifokori

Solijonova Moxira G‘ofurjonovna – Farg‘ona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining virusli gepatitlar bo‘limi kichik tibbiy xodimi

Toshboltayeva Bozorgul Yusupovna – Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining biokimyo laboratoriyasi bo‘limi boshlig‘i

Turadjanova Xulkar Adildjanovna – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazi laboranti

Umarova Maloxat Djurayevna – Qibray tumanidagi 24–qishloq oilaviy poliklinikasi hamshirasi, Toshkent viloyati

Xakimova Umida Rixsibayevna – Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi 1–bo‘limi hamshirasi

Xamrayeva Marina Nikolayevna – Sergeli tumani tibbiyot birlashmasi rentgenolog–shifokori, Toshkent shahri

Xolikov Kayum Sobirovich – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksianist–reanimatologi

Xolmuratov Erkinjon Suyundiqovich – Jizzax viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazining o‘ta xavfli yuqumli kasalliklar laboratoriyasi laboranti

Chorshayeva Tamara Achilovna – Surxondaryo viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining anesteziologiya–reanimatsiya va intensiv terapiya bo‘limi hamshirasi

Esanova Zarifa Eshmamatovna – Respublika ixtisoslashgan onkologiya va radiologiya ilmiy–amaliy tibbiyot markazi Navoiy filiali onkolog shifokori, Navoiy viloyati

Eshchanov Ikrom Dushamovich – Shovot tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori, Xorazm viloyati

Yusupov Tangribergan Jabbargonovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Samarqand filiali neyroreanimatsiya bo‘limi shifokori

"Shuhrat" medali bilan

Abduqaxorova Nasiba Durisaliyevna – Bo‘ka tumani 8–qishloq oilaviy poliklinikasi patronaj hamshirasi, Toshkent viloyati

Abduxoliqov Xusniddin Rustam o‘g‘li – Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Patrul–post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi bo‘linma komandiri

Abrayeva Nilufar Umarovna – Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi tibbiyot bo‘limi sanitariya–epidemiologiya nazorat markazi katta shifokor–epidemiologi

Aribjanov Sardor Odilovich – Jizzax viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Patrul–post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi guruh komandiri

Axroriy Manuchexr Abdumuxammadzoda – So‘x tumani sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi bosh shifokori, Farg‘ona viloyati

Bayotov Botirjon Nu’monjonovich – Namangan viloyati Yangiqo‘rg‘on tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘linmasi boshlig‘i

Beknazarov Alisher Latifovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax viloyati qo‘riqlash boshqarmasining alohida bataloni guruh komandiri

Boranbayev Azat Tlepbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahar ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori

Butaboyev Abdulaziz Abdullajanovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism kimyogar–haydovchisi

Gareyev Ramil Faridovich – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti referens laboratoriyasi shifokor–laboranti

G‘afforova Durdona Ilxomjonovna – Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Gulboyev Ro‘zimat Maxmadali o‘g‘li – Angren shahar 4–oilaviy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Toshkent viloyati

Djabbarova Durdona Sarabekovna – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Jizzax filiali tez tibbiy yordam bo‘limi shifokori

Djanayev G‘ayrat Yusupovich – Toshkent tibbiyot akademiyasi farmakologiya kafedrasi assisenti

Jurayev Xayotjon Xomidjon o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Harbiy–texnik instituti qo‘riqlash va ta’minlash bataloni komandirining o‘rinbosari

Yo‘ldoshev Alimardon Ulug‘bek o‘g‘li – Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l–patrul xizmati otryadi guruh komandiri

Kudratullayev Dostonbek Shuxratilla o‘g‘li – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi patrul–post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi otryad haydovchisi

Qaxorov Zoxidjon Eminovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qashqadaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasining harbiy qismi guruh mutaxassisi

Qodirova Gavharxon Obidovna – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologik osoyishtalik markazi bakteriologiya laboratoriyasi kichik tibbiy xodimi

Mavlonov Yarash Ergashevich – Navoiy viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy–biologik muxofaza tashkil etish bo‘limi katta ofitseri

Mayliyeva Irodaxon Shonazarovna – Xorazm viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining jonlantirish bo‘limi laboranti

Matkarimova Xilola Jo‘raboyevna – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazi shifokor–bakteriologi

Matyakubova Gulnara Jabbarbergenovna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Nurmonova Raxima Abduganiyevna – Samarqand viloyat yukumli kasalliklar klinik shifoxonasi xona bekasi

Omonov Soxib Kaxramonovich – Buxoro viloyati OITSga qarshi kurash markazi laboratoriyasi shifokor–laboranti

Panjiyeva Ma’rifat Maxmarajabovna – Dehqonobod tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

Po‘latov Zokir Poyonovich – Uchtepa tumani tibbiyot birlashmasining tez yordam stansiyasi haydovchisi, Toshkent shahri

Pulatova Nodira Kodiraliyevna – Respublika virusologiya ilmiy tekshirish institutining jonlantirish bo‘limi shifokori

Ravshanov Lochinbek Ashurovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

Raxmatullayeva Umida Baxtiyarovna – Yuqori Chirchiq tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam bo‘limi kichik tibbiy xodimi, Toshkent viloyati

Raxmatulloyev Jasur Mamasoliyevich – Samarqand viloyati Toyloq tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘linmasi tayanch punktlari profilaktika katta inspektori

Rahmatov Bahodir Baxtiyor o‘g‘li – Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Rovshanov Bunyod Utkirovich – Tibbiyot bosh boshqarmasi Sanitariya–epidemiologiya nazorati boshqarmasining epidemiologiya bo‘limi mudiri

Rozimuratov Alisher Nurmuratovich – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasining guruh katta inspektori

Saytov Aral Umbetbayevich – Nukus shahar tibbiyot birlashmasi kardiologi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Sidikov A’zamxon Boymirzayevich – Namangan viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi avtokorxonasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi

Sodikov Saidkamol Saidmuratovich – Ichki ishlar vazirligi Transportda xavfsizlikni ta’minlash bosh boshqarmasi bo‘lim kichik inspektori

Solijonov Shukrilla Ergashboyevich – Andijon viloyat yuqumli kasalliklar  shifoxonasi bosh shifokori o‘rinbosari

Tulebayev Erk Alimjanovich – Toshkent viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi ixtisoslashtirilgan avtobazasining O‘rta Chirchiq tumani tibbiy xizmat haydovchisi

Umarov Farid Nusiratovich – Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Umrbekov G‘olibjon G‘ayratbekovich – Namangan viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion kimyoviy va tibbiy–biologik muhofazani tashkil etish bo‘limi boshlig‘i

Urazbayev Oybek Aminbayevich – Buxoro viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy–biologik muhofazani tashkil etish bo‘limi boshlig‘i

Usmanova Zuxra Abdubasitovna – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya–epidemiologik osoyishtalik agentligi yetakchi mutaxassisi

Usmonov Oybek To‘rayevich – Qorako‘l tumanidagi “Yo.Safarov” qishloq vrachlik punkti umumiy amaliyot shifokori, Buxoro viloyati

Xabibullayev Sanjar Murodilla o‘g‘li – Namangan viloyati sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazi shifokor virusologi

Xajiyev Oybek Nuraddin o‘g‘li – Yangiariq tumani tibbiyot birlashmasi tez yordam bo‘limi haydovchisi, Xorazm viloyati

Xakimova O‘g‘iloy Maxamatshokirovna – Izboskan tumani sanitariya–epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Andijon viloyati

Xaldarov G‘ayratjon Kudrat o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism maxsus operatsiyalar guruhi ofitseri

Hojimurodov Davlat Istamovich – Buxoro viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi avtoxo‘jaligi haydovchisi

Xolmatova  Mavluda  Obidovna – Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Xomidov Bo‘riboy Imomali o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha boshqarmasi guruh komandiri

Xosilova Muqaddas Qobilovna – Zangiota tumani tibbiyot birlashmasining “Nazarbek” yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi, Toshkent viloyati

Xo‘jaqulova Muqaddas Xushiyevna – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya–epidemiologik osoyishtalik agentligi bo‘lim mudiri

Xujaxmedov Jamoliddin Djalolovich – Toshkent shahri “Genotexnogiya” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Xurramov Isroil Shananovich – Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi guruh katta inspektori

Hamroyev Farrux Ravshan o‘g‘li – Respublika OITS ga qarshi kurash markazining epidemiologik monitoring bo‘limi shifokor epidemiologi

Choriyeva O‘g‘ilshod Xujayor qizi – Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining havo–tomchi bo‘limi hamshirasi

Chorshanbiyev Xoliqberdi Panjiyevich – Surxondaryo viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasining maxsus va tez tibbiy yordam avtokorxonasi haydovchisi

Shadjalilov Aziz Baxtiyorovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism aviatsiya eskadrilyasi komandiri

Shafayziyev Ravshan Shamansurovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy mark

Sunnatilla Abdullayev
Maqolaga baho bering
Baholaganlar: 164
Reyting: 3
t
×