2635“Барселона”нинг 17 ёшли испаниялик ҳужумчиси Ламин Ямаль ёзда Каталония клуби билан шартномасини узайтиради. Шартнома 2030 йилгача имзоланади. Бу ҳақда “Mundo Deportivo” хабар берди.
Манбага кўра, футболчининг агенти Жорже Мендеш Лиссабонда Жоан Лапорта ва Деку билан учрашишни режалаштирган ва бу учрашув Европа Чемпионлар лигаси доирасида “Бенфика”га қарши ўйин арафасига тўғри келади.
“Бенфика” ва “Барселона” ўртасидаги Европа Чемпионлар лигаси 1/8 финал учрашуви 5 март куни бўлиб ўтади. Старт ҳуштаги Тошкент вақти билан 01:00 да янграйди.
Жорий мавсумда Ламин барча мусобақаларда 33 та ўйин ўтказиб, 11 та гол урди ва 16 та голли узатмани амалга оширди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2026 йилнинг ёзига қадар тузилган. “Transfermarkt” порталида берилган маълумотларга кўра, футболчининг бозор қиймати 180 миллион еврони ташкил қилади.